اخبار > پرداخت هزینه‌های تحصیلی توسط مستنکفین انجام تعهدات تخصصی دندانپزشکی، الزامی برای ارائه مدرک تحصیلی ایجاد نمی‌کند


  چاپ        ارسال به دوست

پرداخت هزینه‌های تحصیلی توسط مستنکفین انجام تعهدات تخصصی دندانپزشکی، الزامی برای ارائه مدرک تحصیلی ایجاد نمی‌کند

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA MicrosoftInternetExplorer4

دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی با اشاره به طرح دعاوی برخی از فارغ التحصیلان رشته‌های دندانپزشکی که از انجام خدمات تخصصی استنکاف نموده و اقدام به پرداخت هزینه‌های تحصیلی خود نموده و متقاضی دریافت مدرک دانشنامه یا گواهینامه تخصصی هستند، گفت: با پرداخت غرامت تنها هزینه‌های صورت گرفته در دوران تحصیل فرد جبران می‌شود و افرادی که اقدام به این کار می‌نمایند مدرک تحصیلی دریافت نخواهند کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی دکتر سعید عسگری دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی گفت: از افرادی که برای تحصیل در دوره دستیاری دندانپزشکی پذیرفته می‌شوند تعهد محضری اخذ می‌شود تا پس از فراغت از تحصیل تعهدات تخصصی خود را در محلی که توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تعیین می‌شود خدمت نمایند.

دکتر عسگری خاطرنشان کرد: این افراد چنانچه این تعهدات قانونی را انجام ندهند، می‌بایست معادل 3 برابر شهریه و کمک هزینه تحصیلی پرداخت شده در دوران تحصیل خود را به عنوان غرامت پرداخت نمایند.

وی گفت: در تعهدی که از افراد اخذ می‌شود به صراحت ذکر می‌شود که عدم انجام تعهدات، حق دریافت دانشنامه تخصصی و یا هرگونه گواهی فراغت از تحصیل را از فرد سلب می‌کند. وی افزود: علیرغم این برخی افراد زمانی که هزینه‌های تحصیلی خود را می‌پردازند دعاوی دال بر لزوم دریافت مدرک تحصیلی مطرح می‌نمایند.

دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی به آخرین رأی صادره از دیوان عدالت اداری در خصوص این دعاوی اشاره کرد و اظهار داشت: بر اساس رأی دیوان نیز  استرداد شهریه، حقوق و مزایای دریافت شده از سوی دستیاران در صورت استنکاف از انجام تعهدات الزامی بوده، لیکن این مبلغ به عنوان خسارت و غرامت دریافت می‌گردد و حتی در صورت استرداد این وجوه، مستنکفین از انجام خدمات، حق دریافت هرگونه گواهی فراغت از تحصیل را از خود سلب نموده و مدرک تحصیلی به این افراد اعطا نمی‌گردد.


١٢:٤٢ - 1395/11/18    /    شماره : ١٣٧٥٤٣    /    تعداد نمایش : ٨٧٩