اخبار > بوردها بازوی عینی و مشورتی معاونت آموزشی وزارت بهداشت هستند/ آینده‌نگاری باید همواره سرلوحه‌ی برنامه ریزی ها قرار بگیرد


  چاپ        ارسال به دوست

بوردها بازوی عینی و مشورتی معاونت آموزشی وزارت بهداشت هستند/ آینده‌نگاری باید همواره سرلوحه‌ی برنامه ریزی ها قرار بگیرد

در نشست هیئت‌های ممتحنه، ارزشیابی و برنامه‌ریزی رشته‌های علوم پایه پزشکی ، بهداشت و تخصصی که روز یکشنبه مورخ 13 بهمن 98 در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد دکتر علی‌اکبر حق‌دوست معاون آموزشی وزارت بهداشت ضمن تبریک ایام‌ا... دهه‌ی فجر به تبیین جایگاه بوردهای تخصصی و تاثیر آنها در جایگاه علمی کشور پرداخت و خاطرنشان کرد اگرچه به دلیل وجود ابهاماتی که در حیطه‌ی اختیارات بوردها بوده شاید در دوره‌های مختلف، فراز و نشیب‌هایی ایجاد شده باشد اما واقعیت این است که بوردها بازوی عینی و مشورتی معاون آموزشی وزارت بهداشت هستند و از نظرات آنها در تصمیم‌گیری‌های نهایی وزارتی بهره‌برداری خواهد شد.

 

در ادامه دکترحق‌دوست با تاکید بر لزوم ترسیم نقشه‌ی جامع و کامل برای توسعه‌ی علمی کشور افزود باید تلاش کنیم فارغ از هرگونه انقباض و انبساط افراطی در ایجاد رشته‌ها توازن را برقرار نماییم تا در تصمیم‌گیری‌ها و سیاست‌گذاری‌ها به اشکال و اختلاف نظر برخورد نکنیم.

 

معاون آموزشی وزارت بهداشت یادآور شد باید در برخی شهرها و استان‌ها برای شکل‌گیری توسعه‌ی اجتماعی اقدام کرد زیرا توسعه‌ی اجتماعی یک سیاست کلی در کشور است که مفهوم آن در آموزش وزارت بهداشت، ارائه‌ی آموزش تحصیلات تکمیلی در همه‌ی شهرستان‌ها و استان‌ها است.

 

وی گفت خوشبختانه مفهوم عدالت اجتماعی در حوزه‌ی وزارت بهداشت از توازن خوبی برخوردار است زیرا حداقل استانداردهایی را مد نظر داشته اما هنوز جای پیشرفت بسیاری دارد و باید تلاش کنیم رشد کشور در علوم پزشکی را نیز به مسیر علمی منسجمی هدایت نماییم تا هیچ‌گونه فشار بیرونی نتواند برآن تاثیر بگذارد.

 

دکتر حق‌دوست گفت: یکی دیگر از مسائل مهم، ابهام در آینده است و باید برآورد نیروی انسانی که یکی از محاسبات سنگین و پیچیده است و عوامل مختلفی روی آن تاثیر می‌گذارد انجام شود.

 

معاون آموزشی وزارت بهداشت با بیان اینکه تغییرات 2 دهه‌ی اخیر با سرعت بالایی رخ داده‌است گفت: از جمله موارد تاثیرگذار در محاسبات آینده رسوخ برخی از مفاهیم مثل همگرایی علوم در رشته‌های مختلف است که از واگرایی باید به سوی همگرایی سوق داده شوند.


١٠:١٠ - 1398/11/15    /    شماره : ١٥٤١٢٥    /    تعداد نمایش : ٧٦