اخبار > استقامت در اجرای برنامه تحول و نوآوری در آموزش مسئولیت تمام دست اندرکاران این حوزه است/ مردم در سال های آتی از نتایج برنامه تحول آموزش برخوردار می شوند


  چاپ        ارسال به دوست

معاون آموزشی وزارت بهداشت عنوان کرد؛

استقامت در اجرای برنامه تحول و نوآوری در آموزش مسئولیت تمام دست اندرکاران این حوزه است/ مردم در سال های آتی از نتایج برنامه تحول آموزش برخوردار می شوند

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

دکتر لاریجانی در جمع معاونین آموزشی دانشگاههای علوم پزشکی کشور عنوان کرد آموزش زیربنای نظام سلامت است و لازم است دست اندرکاران این حوزه در اجرای این برنامه ها تلاش کنند تا مردم در نظام ارائه خدمات از نتایج این برنامه ها برخوردار شوند.

گالری تصاویر

دکتر باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی در نشست معاونین آموزشی دانشگاههای علوم پزشکی که با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در روز سه شنبه 10 دی 1398 برگزار شد، آموزش را یکی از ارکان مهم وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ذکر کرد و گفت: تمام دست اندرکاران این حوزه و مسئولان دانشگاهها باید تلاش کنند تا با ارتقای این حوزه در مسیر اعتلای نظام سلامت پیش روند.

دکتر لاریجانی به تاکید وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر اعتلای آموزش علوم پزشکی کشور که طی نامه ای نیز اخیرا به دانشگاهها ابلاغ شده است، اشاره کرد و گفت: حوزه آموزش حوزه ای پرکار است و حدود40 تا ۵۰ درصد مراجعات در وزارت بهداشت به این حوزه است و در دانشگاهها هم وضعیت امور جاری به همین شکل است.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با بیان اینکه در چند سال اخیر سعی شده در کنار برنامه های جاری حوزه آموزش، برنامه تحول و نوآوری آموزش علوم پزشکی نیز در وزارت بهداشت و دانشگاهها پیگیری می شود.

وی با تاکید بر اینکه لازم است مسیر تحول آموزش با جدیت دنبال شود، اظهار داشت: برنامه ملی زمانی به نتیجه می رسد که مجریان آن استقامت در طریق داشته باشند. اگر با تغییرات ایجاد شده، مسیر عوض شود برنامه ها به نتیجه نمی رسند.

دکتر لاریجانی تاکید کرد: انتظار می رود ترجمان برنامه تحول آموزش در هر دانشگاه تدوین شود. ولی مسیر کلی ارتقای دانشگاهها همین سرفصل هایی است که در برنامه تحول دیده شده است که باید ادامه پیدا کند.

وی بر لزوم بازنگری در برنامه های سازمانی برای انعطاف پذیری و توسعه تاکید و اظهار داشت: بازنگری برنامه های آموزشی یکی از مواردی بود که در برنامه تحول و نوآوری در آموزش پیگیری شد و خوشبختانه نتایج خوبی به همراه داشت.

دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی گفت: کشور ما کشور بزرگی است و چالش هایی نیز ممکن است داشته باشیم اما مسیری که برای تحول در آموزش دنبال می کنیم مسیر درستی است که می تواند زمینه های اعتلای این حوزه را فراهم کند.

وی افزود: امروز در نظام سلامت ظرفیت های بسیار خوبی وجود دارد. کشور ما به لحاظ تولیدات علمی حوزه علوم پزشکی رتبه اول را در بین کشورهای منطقه دارد و شرکت های دانش بنیان گسترش چشمگیری در کشور داشته اند.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه در سایر حوزه های سلامت هم دستاوردهای بسیار خوبی حاصل شده گفت: شبکه بهداشت و درمان کشور زیرساخت خوبی است و کشور ما در نظام سلامت شبکه سازی بسیار خوبی کرده است.

وی ادامه داد: کارهایی که در زمینه کنترل بیماری های غیرواگیر صورت گرفته که نتیجه بستر ارائه خدمات ارزشمند کشور ماست که الگوی خوبی برای کشورهای منطقه است.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران بسترهای خوبی در سلامت دارد گفت: امیدواریم با هدایت وزیر محترم بهداشت که سابقه طولانی در وزارت بهداشت دارند و با چالش ها آشنا هستند این مسیر به خوبی پیش رود.

وی خطاب به معاونین آموزشی دانشگاهها افزود: صیانت شما از اجرای برنامه تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی در دانشگاهها بسیار مهم است و امیدواریم با اجرای این برنامه ها، مردم از نتایج آن برخوردار شوند.


١٥:١٩ - 1398/10/10    /    شماره : ١٥٣٨٣٩    /    تعداد نمایش : ٢٠٨