اخبار > رعایت استانداردهای برنامه اعتباربخشی مستلزم ارتقاء کیفیت آموزش پزشکی عمومی می باشد


  چاپ        ارسال به دوست

رعایت استانداردهای برنامه اعتباربخشی مستلزم ارتقاء کیفیت آموزش پزشکی عمومی می باشد

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

دکتر نجومی با اشاره به شروع برنامه اعتباربخشی آموزش پزشکی عمومی از ابتدای سال جاری، هدف از رعایت استانداردهای الزامی برنامه اعتباربخشی دانشگاهها و دانشکده های علوم پزشکی را ارتقای کیفیت آموزش پزشکی عمومی کشور دانست.

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی دکتر مرضیه نجومی دبیر شورای آموزش پزشکی عمومی با اشاره به برگزاری دومین جلسه کمیته اعتباربخشی آموزش پزشکی عمومی در سالجاری اظهار داشت حدود 34 دانشگاه اعتباربخشی برنامه های پزشکی عمومی آنها به اتمام رسیده و قرار است در خصوص دانشگاههایی که انجام اعتباربخشی آنها نهایی شده است در این جلسه پیش رای صادر شود.

دکتر نجومی با اشاره به تائید برنامه آموزش پزشکی عمومی کشور توسط فدراسیون جهانی آموزش پزشکی (WFME) برای یک دوره 10 ساله، افزود اعتباربخشی برنامه های آموزشی پزشکی عمومی را از WFME دریافت کرده ایم که براساس آن باید اعتباربخشی برنامه آموزش پزشکی عمومی کل دانشگاهها و دانشکده های علوم پزشکی کشور انجام شده و رعایت استانداردهای الزامی توسط آنها مورد بررسی قرار گیرد.

وی از کارشناسان وزارت بهداشت، ارزیابان و اعضای هیات علمی دانشگاههای علوم پزشکی که در اجرای فرآیند اعتباربخشی آموزش پزشکی عمومی همکاری داشتند قدردانی نمودند.

 

 


١٢:٠٦ - 1398/07/13    /    شماره : ١٥٢٨٥٩    /    تعداد نمایش : ٧٧٦