اخبار > پیشنهاد ایجاد بخش مستقل سرطان کودکان در دانشگاه علوم پزشکی لرستان راستای اهداف ماموریت توسعه علوم مرتبط با سرطان


  چاپ        ارسال به دوست

پیشنهاد ایجاد بخش مستقل سرطان کودکان در دانشگاه علوم پزشکی لرستان راستای اهداف ماموریت توسعه علوم مرتبط با سرطان

 

دکتر القاسی با اشاره به واسپاری ماموریت توسعه علوم مرتبط با سرطان با گرایش سرطان های کودکان به کلان منطقه 4 آمایشی کشور، ایجاد بخش مستقل سرطان کودکان بصورت آزمایشی در استان خوزستان را در این خصوص قابل ارزیابی دانست.

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی دکتر آرش القاسی عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی لرستان و مسئول پیگیری ماموریت ویژه توسعه علوم مرتبط سرطان با گرایش سرطان های کودکان در نشست هم اندیشی کلان منطقه 4 آمایشی کشور با اشاره به ظرفیتهای موجود در این منطقه در خصوص سرطان اظهار داشت اقدامات هماهنگی برای استفاده از همه فرصتهای کشور که شامل شناسایی و جلب همکاری سایر مراکز و دانشگاههای علوم پزشکی به منظور توسعه این حیطه می باشد صورت گرفته است که ایده تشکیل مرکز ملی سرطان و ایجاد گایدلاین های ملی مرتبط با حیطه از آن جمله است.

دکتر القاسی از تشکیل جلسه با حضور اساتید بزرگ رشته سرطان به منظور بررسی گایدلاین های طراحی شده خبر داد و تصریح کرد طراحی یک نرم افزار در این خصوص که اطلاعات تشخیصی و درمانی را دارا می باشد، از نظر کاربردی بسیار  مقرون به صرفه بوده که امیدواریم در چارچوب همکاری تعریف شده برای تحقق این ماموریت ایجاد شود.

وی به تدوین، بازنگری و توسعه برنامه های آموزشی مرتبط با این حیطه اشاره کرد و افزود ستاد سلولهای بنیادین در معاونت پژوهشی تشکیل شده است که مورد استقبال اساتید و دانشجویان قرار گرفته است. ضمن اینکه مرکز سلول درمانی دانشگاه علوم پزشکی لرستان زیر نظر معاونت آموزشی و کلان منطقه 4 آمایشی ایجاد شده است.

مسئول توسعه علوم مرتبط با سرطان کودکان منطقه 4 آمایشی کشور گسترش زیر ساختهای لازم برای تربیت سرمایه انسانی مورد نیاز منطقه را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت از مهر ماه سال 96 دوره مهارتی پرستاری آنکولوژی در این دانشگاه راه اندازی شده است و با توجه به گسترش روبه رشد آموزشهای همگانی، در تلاش هستیم تا از طریق بازآموزی پزشکان و اعضای هیات علمی به اهداف خود در این ماموریت دست یابیم.

 

 

 


٠٩:٤٤ - 1397/12/12    /    شماره : ١٤٩٩٧٠    /    تعداد نمایش : ٨١