اخبار > معیار در استانداردسازی آزمون‌های الکترونیک مرکز سنجش آموزش پزشکی، آزمون‌های جهانی است


  چاپ        ارسال به دوست

معیار در استانداردسازی آزمون‌های الکترونیک مرکز سنجش آموزش پزشکی، آزمون‌های جهانی است

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

سرپرست مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور بر لزوم فراهم نمودن زیرساخت های لازم برای برگزاری آزمون های الکترونیکی در سطح کشور تاکید کرد.

 

دکتر آبتین حیدرزاده سرپرست مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور در جلسه‌ای که با حضور دکتر هاشمی وزیر بهداشت و دکتر باقر لاریجانی معاون‌آموزشی وی در دانشگاه علوم‌پزشکی ایران برگزار شد در جمع معاونین آموزشی دانشگاه‌های علوم‌پزشکی کشور از برگزاری 2 آزمون الکترونیکی منطقه‌ای خبر داد.

دکتر حیدرزاده از استانداردسازی آزمون‌های الکترونیک بر اساس استانداردهای جهانی سخن گفت و از آزمون‌های الکترونیک برخی دانشگاهها به عنوان نمونه‌های خوبی که همه‌ی استانداردهای لازم را در نظر گرفته‌اند یاد کرد.

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی یادآور شد که برای انجام کلیه‌ی آزمون‌ها به صورت الکترونیکی حدود 8000 صندلی نیاز داریم که تا کنون 2000 صندلی فراهم شده است و لازم است زیرساخت های ضروری در دانشگاهها و مناطق آمایشی تامین گردد.

وی افزود: از سوی دیگر  در راستای افزایش کیفیت آزمون‌ها، باید استراتژی آزمون‌های الکترونیک با سرعت و کیفیت انجام شود.

دکتر حیدرزاده در ادامه از راه‌اندازی بانک سوالات در مرکز سنجش آموزش پزشکی خبر داد که اساتید کل کشور می‌توانند از آن سوال تهیه نموده و یا به آن سوال ارائه بدهند.

 در پایان رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی با اشاره به وجود بانک سوال در مرکز سنجش آموزش پزشکی، ابراز امیدواری کرد با توانمند سازی و همکاری مناطق آمایشی در طراحی سوال، از ظرفیت تمامی اعضای هیئت علمی  دانشگاههای علوم پزشکی کشور استفاده شود و بانک سوالات ملی تقویت گردد.    


١٢:٠٥ - 1397/07/30    /    شماره : ١٤٧٦٣٦    /    تعداد نمایش : ٣٢٩