اخبار > تحصیل دانشجویان خارجی در دانشگاههای علوم پزشکی کشور زمینه ساز جضور پررنگ تر در عرصه های بین المللی است


  چاپ        ارسال به دوست

تحصیل دانشجویان خارجی در دانشگاههای علوم پزشکی کشور زمینه ساز جضور پررنگ تر در عرصه های بین المللی است

دکتر غلامی با اشاره به تحصیل دانشجویان و اتباع خارجی در دانشگاههای علوم پزشکی کشور اظهار داشت جذب دانشجویان خارجی در دانشگاههای داخل مطابق سیاست های کلان کشور می باشد و این امر برای حضور در عرصه های بین المللی و انتقال فرهنگ کشورمان به سایر کشورها است.

دکتر غلامی با اشاره به تحصیل دانشجویان و اتباع خارجی در دانشگاههای علوم پزشکی کشور اظهار داشت اعطای بورس به دانشجویان خارجی مطابق سیاست های کلان کشور می باشد و در صورت معرفی آنها از طرف مرکز خدمات آموزشی، دانشگاهها و مراکز آموزشی ملزم به پذیرش آنها هستند.

دکتر خیراله غلامی رئیس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در حاشیه نشست معاونین آموزشی دانشگاههای علوم پزشکی کشور با تشریح اقدامات صورت گرفته در مرکز خدمات آموزشی به فرآیند بررسی دانشگاههای مورد تائید وزارت بهداشت مطابق کارشناسی شانگهای، تایمز و QS اشاره و تصریح کرد ملاک انتخاب تائید دانشگاه کسب رتبه زیر 700 در هر سه نظام مذکور در حوزه علوم پزشکی می باشد.

دکتر غلامی با بیان اینکه لیست دانشگاههای مورد تائید  وزارت بهداشت در سال  2020 -2019 در آینده ای نزدیک اعلام خواهد شد افزود لیست دانشگاههای مورد تائید وزارت بهداشت در دویست و سی و دومین جلسه شورایعالی ارزشیابی مدارک دانش آموختگان خارج از کشور جهت ورودی های 2018 / 2019 شهریور  ماه سالجاری به تصویب رسید.

وی با اشاره به اینکه اخذ شهریه از دانشجویان متقاضی انتقال خارج به داخل براساس مصوبات مشترک هیات امنای دانشگاهها و ابلاغیه مقام عالی وزارت می باشد از دانشگاههای علوم پزشکی خواست با پذیرش متناسب از بین دانشجویان انتقالی براساس ظرفیت موجود اقدام و درخصوص اخذ شهریه نیز براساس مصوبات هیات امنای دانشگاهها اقدام نمایند.

دکتر غلامی افزود با توجه به تفویض اختیارات کمیته نظارت بر حسن اجرای مقررات آموزشی به کلان مناطق 10 گانه آمایشی و بازنگری آئین نامه مربوطه، از دانشگاههای علوم پزشکی انتظار می رود روند تعیین و تکلیف وضعیت آموزشی دانشجویان را در همان مناطق و دانشگاهها انجام دهند و از ارجاع دانشجویان به مرکز خدمات اجتناب نمایند.

وی با اشاره به تشکیل هسته های پایش افت تحصیلی و نظارت بر کیفیت آموزش دانشگاهها بر لزوم صدور احکام جدید دانشجویان بورسیه داخل و تمدید بورسیه دانشجویان براساس قوانین موجود تاکید و تصریح کرد پذیرش دانشجویان و اتباع خارجی مطابق سیاست های کلان کشوری و در جهت استفاده هرچه بیشتر از توانمندی ها و امکانات موجود کشور برای حضور هرچه بیشتر در عرصه های بین المللی صورت می پذیرد.

 

 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA


١٣:٥٣ - 1397/07/30    /    شماره : ١٤٧٦١١    /    تعداد نمایش : ٥١٣٨