اخبار > برنامه تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی، بستر مناسبی برای ارتقای همه جانبه دانشجویان از جمله دانشجویان شاهد و ایثارگر است


  چاپ        ارسال به دوست

برنامه تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی، بستر مناسبی برای ارتقای همه جانبه دانشجویان از جمله دانشجویان شاهد و ایثارگر است

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

معاون آموزشی وزارت بهداشت در نشست ستاد برنامه ریزی طرح شاهد و ایثارگر با تشریح برنامه های وزارت بهداشت برای حمایت و ارتقای توانمندی های دانشجویان شاهد و ایثارگر علوم پزشکی گفت: لازم است ترتیبی اتخاذ شود تا با ارتقای توانمندی های این دانشجویان امکان رشد این گروه در کنار سایر دانشجویان علوم پزشکی کشور فراهم گردد.

 

دکتر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت در نشست مشترکی که بین وزارت بهداشت و ستاد برنامه ریزی طرح شاهد و ایثارگر در روز یکشنبه 11 شهریور 97 باحضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و ایثارگران و مسئولین ستادهای شاهد و ایثارگر سراسر کشور و جمعی از مدیران وزارت بهداشت برگزار شد، با اشاره به جایگاه خانواده های شهدا و ایثارگران اظهار داشت: مقام معظم رهبری توصیه هایی در زمینه اکرام این عزیزان داشته اند و حوزه آموزش می بایست با ارائه خدماتی شرایط ارتقای تحصیلی دانشجویان شاهد و ایثارگر را فراهم نماید.  

دکتر لاریجانی با بیان اینکه 15 هزار دانشجوی شاهد و ایثارگر در دانشگاههای علوم پزشکی تحصیل می کنند گفت: این گروه 7 درصد دانشجویان علوم پزشکی کشور را تشکیل می دهند و وزارت بهداشت برنامه هایی را برای حفظ کرامت و ارتقای توانمندی این دانشجویان انجام داده است.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با بیان اینکه شرایط تحصیلی دانشجویان شاهد و ایثارگر در دانشگاهها و رشته های مختلف متفاوت است گفت: آزمون دستیاری یکی از آزمون های دشوار گروه پزشکی است و در آزمون امسال 20 درصد از نفرات برتر این آزمون دانشجویان شاهد و ایثارگر بودند، این در حالی است که وضعیت تحصیلی برخی از دانشجویان این گروه نیازمند رسیدگی بیشتر و جدی تری است و برخی نیز معدل های خوبی را کسب می کنند.

وی با بیان اینکه برنامه های متعددی در وزارت بهداشت برای ارتقای توانمندی های دانشجویان شاهد و ایثارگر اجرا شده است گفت: طرح استاد مشاور دانشجویان شاهد وایثارگر یکی از برنامه هایی است که برای کمک به این گروه از دانشجویان اجرایی شده و در 10 سال گذشته بیش از 38 هزار دانشجوی شاهد و ایثارگر تحت پوشش این طرح قرار گرفته اند.

دکتر لاریجانی به حمایت از 5 هزار دانشجوی شاهد و ایثارگر در قالب طرح تقويت بنيه علمي این دانشجویان اشاره کرد و گفت: 5600 دانشجو در طی 10 سال گذشته در ترم تابستانی ویژه این دانشجویان شرکت کرده اند.

وی خاطر نشان کرد: 1000 دانشجو که از شرایط علمی مناسبی برخوردار بوده اند در 10 سال گذشته به منظور حمایت های بیشتر شناسایی شده اند و سامانه جامع اطلاعات امور دانشجویان شاهد و ایثارگر در 65 دانشگاه علوم پزشکی کشور راه اندازی شده است.

معاون آموزشی وزارت بهداشت از برنامه های وزارت بهداشت برای توسعه همه جانبه آموزش به منظور پاسخگویی به نیازهای جامعه سخن گفت و اظهار داشت:  آموزش علوم پزشکی در کشور طی 5 سال گذشته با اجرای برنامه تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی رشد چشمگیری را شاهد بوده است و یکی از گروه های هدف در این برنامه دانشجویان از جمله دانشجویان شاهد و ایثارگر هستند.

وی با اشاره به دستاوردهای برنامه تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی گفت: دانشجویان شاهد و ایثارگر بخشی از بدنه دانشجویی دانشگاههای علوم پزشکی کشور هستند و حمایت از این گروه از دانشجویان و توسعه توانمندی های ایشان می تواند منجر به حضور موثرتر آنها در محیط های دانشجویی شود.

وی با بیان اینکه برنامه تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی، بستر مناسبی را برای ارتقای همه جانبه دانشجویان علوم پزشکی، خصوصا دانشجویان شاهد و ایثارگر فراهم نموده اظهار داشت: لازم است در راستای ارتقای توانمندی این گروه از دانشجویان تلاش های بیشتری صورت گیرد تا در کنار سایر گروه های دانشجویی موفق به طی مدارج علمی در دانشگاهها شوند.

در ادامه این نشست اصلاحیه‌ی ماده‌ی 62 و 66 آیین‌نامه‌ی قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران مورد بحث و بررسی قرار گرفت و کلیات آن به تصویب رسید.

در ادامه حجه‌الاسلام کاویانی راد معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید  تاکید کرد نظرات ارائه‌شده در خصوص اصلاحات جزئی مورد نیاز ماده‌ی 66 اعمال می‌شود و در عرض 2 هفته‌ی آتی  برای مسئولین مربوطه ارسال می‌گردد تا پس از طی مراحل قانونی و تشریفات اداری به تصویب نهایی برسد. وی افزود با توجه به نیاز به تغییر جزئی در شکل اجرایی ماده 62 قانون جامع ایثارگران، بررسی این ماده با مشاور ریاست جمهوری انجام می‌شود و نتیجه متعاقبا اعلام می‌گردد

در پایان این جلسه ضمن پرده‌برداری از لوگوی ستاد برنامه‌ریزی شاهد، حجه‌الاسلام کاویانی راد معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید به تقدیر و تشکر از حضور وزیر بهداشت و معاون آموزشی وزارت بهداشت پرداخت و از آن به عنوان معیاری برای توجه دولت محترم به خدمات، منافع و مصالح امور ایثارگران یاد کرد.


١٦:٤١ - 1397/06/13    /    شماره : ١٤٦٩٠٣    /    تعداد نمایش : ٤٥٦