اخبار > سي و چهارمين آزمون کتبی دانشنامه تخصصی دندانپزشکی با آرامش، صحت و امنیت برگزار شد


  چاپ        ارسال به دوست

سي و چهارمين آزمون کتبی دانشنامه تخصصی دندانپزشکی با آرامش، صحت و امنیت برگزار شد

سی و چهارمین آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی در محل دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد.


دکتر حسن رزمی، دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی در حاشیه این آزمون که روز دوشنبه 5 شهریور 97 برگزار شد، گفت: خوشبختانه این آزمون طبق برنامه‌ریزی‌هایی که از قبل صورت گرفته بود با حضور بیش از 500 شرکت‌کننده در رشته‌های مختلف در کمال صحت و آرامش انجام شد.
وی افزود: نتایج آزمون کتبی بعد از اعلام کلید و بررسی اعتراضات واصله توسط هیئت‌های ممتحنه بورد، توسط سازمان سنجش آموزش پزشکی به اطلاع داوطلبان اعلام خواهد شد و افراد واجد شرایط شرکت در آزمون‌های شفاهی/عملی از روز سه‌شنبه 6 شهریور به مدت دو روز وارد این مرحله از آزمون خواهند شد و در صورت لزوم تا روز پنج‌شنبه و جمعه 8 و 9 شهریورماه ادامه خواهد داشت.
دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی بابیان اینکه حدنصاب قبولی آزمون کتبی 70 امتیاز است افزود: افرادی که مجموع نمرات آزمون کتبی و شفاهی آن‌ها 70 امتیاز باشد موفق به اخذ دانشنامه خواهند بود و بر اساس نیازی که در سطح کشور وجود دارد به‌عنوان هیئت‌علمی به دانشکده‌های تعیین محل معرفی می‌شوند و کسانی که مجموع نمراتشان بین 60 تا 70 باشد گواهینامه دریافت خواهند کرد و در فرایند درمان به حوزه‌های درمانی معرفی خواهند شد و افراد برتر این آزمون بعد از جمع‌بندی نهایی اعلام خواهد شد که ظرف مدت یک ماه فرصت خواهند داشت تا محل خدمت موردنظر را اعلام کنند.
دکتر حسن رزمی با اشاره به اینکه هر 10 گروه آموزشی تخصصی واجد شرایط این آزمون بوده‌اند افزود: خطاهاي انساني در طراحی سؤالات کتبی آزمون سال جاري به ميزان قابل‌توجهی کاهش‌یافته و با نهایت خوشحالی اشکالات فنی در سؤالات برخي از رشته‌های تخصصی به صفر نزدیک شده است.
دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی در پایان از حراست و همچنین تمامی مسئولان و دست‌اندرکاران اجرایی برگزاری آزمون از دانشگاه علوم پزشکی تهران و خصوصاً دانشكده‏ های دندانپزشكي تهران که در طراحی، برنامه‌ریزی و اجرای این آزمون با مشاركت فعال خود به افزایش کیفیت آزمون کمک کرده‌اند، تشکر و قدردانی کرد.
در ادامه دکتر آرش منصوریان، دبیر اجرایی سی و چهارمین آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی گفت: در آزمون این دوره سعی بر این است آزمونی بدون ضعف و در کمال آرامش برگزار نماییم از این رو عملیات اجرایی آزمون از دو ماه پیش آغاز شد، در رشته دندانپزشکی  10 گروه برای آزمون وجود دارد که ترکیبی از کتبی و عملی است که برای بخش کتبی ازلحاظ امنیت امتحان با اساتید مختلف از طریق وزارتخانه ارتباط برقرار شد و روند انتخاب توسط دبیرخانه تخصصی انجام‌شده است.
دبیر اجرایی سی و چهارمین آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی ادامه داد: در بخش آزمون عملی که طی دو روز برگزار خواهد شد تمام مواد و وسیله‌های موردنیاز با در نظر گرفتن تعداد شرکت‌کنندگان از دو ماه قبل تهیه‌شده است.
دکتر منصوریان با اشاره به اینکه آزمون بورد تخصصی دندانپزشکی یکی از مهم‌ترین امتحانات کشوری است که یک دندانپزشک در طول زندگی خود تجربه می‏کند افزود: در این دوره سعی کردیم با در نظر گرفتن محل‌های خاصی برای خانواده‌های داوطلبین محیطی آرام و مساعد و به‌دوراز استرس برای داوطلبان فراهم کنیم.


١٠:٥٨ - 1397/06/07    /    شماره : ١٤٦٨٠٨    /    تعداد نمایش : ٣٤٧