اخبار > حیطه های مطرح شده در المپیادها می تواند دانشجویان را در مسیر شغلی آینده شان هدایت کند


  چاپ        ارسال به دوست

حیطه های مطرح شده در المپیادها می تواند دانشجویان را در مسیر شغلی آینده شان هدایت کند

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA MicrosoftInternetExplorer4

معاون آموزشی وزارت بهداشت در اختتامیه دهمین المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی با اشاره به برنامه هایی که برای هدایت دانشجویان استعدادهای درخشان حوزه علوم پزشکی در دست اجرا است، ابراز امیدواری کرد این دانشجویان وارد مسیر علمی و شغلی مناسبی شوند.

 

دکتر باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت و رئیس دهمین المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی، در اختتامیه این المپیاد که چهارشنبه شب 17 مرداد 97 برگزار شد با تشکر از دست اندرکاران برگزار این المپیاد گفت: شرکت دوستان و همکاران دانشجوی ما در المپیادها می تواند گفتمان علمی و بحث های مرتبط با این المپیاد را در فضای دانشگاهی گسترش دهد.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه المپیادهای علمی بستر جدید آموزشی را در دانشگاههای علوم پزشکی کشور ایجاد کرده است گفت: برنامه های آموزشی رشته های علوم پزشکی بیشتر بر روی موضوعات تخصصی حوزه علوم پزشکی تمرکز دارد و ما برای اینکه با بحث های جنبی آشنا شویم باید از روش های مختلف استفاده کنیم که یکی از این روش ها بستر المپیادهای علمی است.

معاون آموزشی وزارت بهداشت در ادامه گفت: خیلی از  مباحث مطرح شده در المپیادهای علمی دانشجویی در انجام خدمات سلامت بسیار کارایی دارد. مباحثی مثل تصمیم گیری مبتنی بر شواهد، فلسفه پزشکی، کارآفرینی مباحثی است که در زندگی روزمره شما و در موفقیت شما در حیطه علوم پزشکی می تواند تاثیرگذار باشد.

وی اظهار داشت: امیدواریم این المپیاد بستری باشد برای اینکه بتوانید مطالعات بعدی خود را در حیطه هایی که روی آن کار کرده اید گسترش دهید.

رئیس دهمین المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی با اشاره به اینکه مطالب برای مطالعه در حیطه های جنبی علوم پزشکی بسیار زیاد است گفت: باید در کنار دانش پزشکی و مهارتهای حرفه ای توجه به نکاتی داشته باشیم که در زندگی ما تاثیرگذار است و با حقایقی آشنا شویم که در حرفه و زندگی مان به ما کمک کند.  

دکتر لاریجانی ضمن آرزوی موفقیت برای دانشجویان گفت: برنامه هایی برای هدایت استعدادهای درخشان حوزه علوم پزشکی در دست پیگیری است. امیدواریم بسترهای دانشگاهی بتواند به شما کمک کند و دانشجویان استعداد درخشان در مسیر علمی و حرفه ای خود موفق تر باشند.

 


٢٢:٢٤ - 1397/05/18    /    شماره : ١٤٦٤٦٥    /    تعداد نمایش : ٣٤٥