اخبار > برگزاری کارگاه تمایز رسالت و نیل به مرجعیت علمی در مرکز ملی تحقیقات راهبردی آموزش پزشکی


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری کارگاه تمایز رسالت و نیل به مرجعیت علمی در مرکز ملی تحقیقات راهبردی آموزش پزشکی

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

در راستای عملیاتی سازی بسته های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی، مرکز ملی تحقیقات راهبردی آموزش پزشکی به منظور توانمند سازی بدنه هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی کارگاه هایی را به منظور آموزش مدرسین (TOT) دانشگاه های علوم پزشکی برگزار می نماید.

اولین کارگاه از این مجموعه با موضوع تمایز رسالت و نیل به مرجعیت علمی توسط جناب آقای دکتر شهرام یزدانی در تاریخ 6 تیر ماه 1397 در این مرکز برگزار شد. در این کارگاه 50 تن از مسئولین کار گروه های مرجعیت دانشگاه های علوم پزشکی کشور شرکت نمودند.

موضوعاتی که در این کارگاه ارائه شد عبارت اند از مرجعیت علمی مشتمل بر شاخص های توسعه دانش و فناوری – وضعیت ایران و  الگوی چند لایه مرجعیت علمی و همچنین محور تمایز رسالت و ماموریت محوری با موضوعات تنوع، تمایز، و تمایز همنوا در عملکرد آکادمیک دانشگاه ها، مراحل حرکت به سمت تمایز رسالت آکادمیک و بازتعریف قطب های علمی

 

تعیین مزیت های رقابتی علمی دانشگاه ها از دیگر محورهای این کارگاه بود که به تشریح شاخص های تعیین مزیت رقابتی علمی در سطح گروه ها و دپارتمان ها و تحلیل مزیت رقابتی گروه ها ی آموزشی پیشرو در دانشگاه های علوم پزشکی پرداخت.


٠٨:٤٢ - 1397/04/10    /    شماره : ١٤٥٨٧٧    /    تعداد نمایش : ١٨١٤