اخبار > نتایج اعتباربخشی 215 مرکز آموزشی درمانی منتشر شد


  چاپ        ارسال به دوست

نتایج اعتباربخشی 215 مرکز آموزشی درمانی منتشر شد

دکتر نجومی در نشست معاونین آموزشی دانشگاه های سراسر کشور، با تشریح فرآیند اعتبار بخشی بیمارستانهای آموزشی گفت: این پروژه کشوری به دانشگاه علوم پزشکی ایران واگذار و پس از آن دبیر خانه اجرایی طرح در این دانشگاه تشکیل شد.

 

دکتر مرضیه نجومی مدیر مرکز مطالعات و توسعه آموزش دانشگاه علوم پزشکی ایران به مراحل اجرای فرآیند اعتبار بخشی اشاره کرد و گفت: در ابتدا نرم افزاری با قابلیت ها و مزیت های مختلف طراحی و اطلاعات پایه بیمارستانها در آن وارد شد. این نرم افزار تحت وب با امنیت بالا بود و در اکثر مرورگرها قابل استفاده بود. همچنین امکان ارائه گزارش بر اساس اکسل را داشت و سطوح مختلف دسترسی برای آن تعریف شده بود.

دکتر نجومی معرفی رابطین بیمارستانها، برگزاری کارگاه کشوری جهت توانمند سازی و انتخاب سرپرست برای تیم های ارزیابی را از دیگر فعالیت های انجام شده خواند و تصریح کرد: در ادامه شیوه نامه هایی برای استاندارد سازی اعتباربخشی طراحی و در اختیار مراکز قرار گرفت. همچنین تاریخ های بازدید مشخص و طی مکاتباتی هماهنگی های لازم با مراکز انجام شد.

وی از انتشار نتایج ارزیابی ها در کتابچه ای خبر داد و گفت: اطلاعات نهایی در کتابی منتشر و در اختیار وزارت خانه  قرار گرفت.

مدیر مرکز مطالعات و توسعه آموزش دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان اینکه تقریبا با یک جدول زمانی مشخص توانستیم ارزیابی بیرونی را آغاز کنیم افزود: در این ارزیابی، 91 سنجه مختلف به طور کلی مورد بررسی قرار گرفت و بر اساس محاسبات، امتیاز کل 523 در نظر گرفته شد و امتیاز مراکز مختلف بر اساس آن سنجیده شد.

دکتر نجومی بر تعامل موثر با بیمارستانها برای ارزیابی تاکید کرد و گفت: پس از خود ارزیابی بیمارستانها، به آنها مهلت داده شد تا مواردی را اصلاح نمایند و پس از آن ارزیابی بیرونی انجام شد. همچنین بسیاری از ابهاماتی که در خصوص ارزیابی وجود داشت، مورد بحث و بررسی قرار گرفت و بسیاری از آنها حل شد.


١٦:١٦ - 1396/08/22    /    شماره : ١٤٢٢٧٨    /    تعداد نمایش : ٥٦١