اخبار > نتایج اعتباربخشی 215 مرکز آموزشی درمانی منتشر شد


  چاپ        ارسال به دوست

نتایج اعتباربخشی 215 مرکز آموزشی درمانی منتشر شد

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

دکتر نجومی در نشست معاونین آموزشی دانشگاه های سراسر کشور، با تشریح فرآیند اعتبار بخشی بیمارستانهای آموزشی گفت: این پروژه کشوری به دانشگاه علوم پزشکی ایران واگذار و پس از آن دبیر خانه اجرایی طرح در این دانشگاه تشکیل شد.

 

دکتر مرضیه نجومی مدیر مرکز مطالعات و توسعه آموزش دانشگاه علوم پزشکی ایران به مراحل اجرای فرآیند اعتبار بخشی اشاره کرد و گفت: در ابتدا نرم افزاری با قابلیت ها و مزیت های مختلف طراحی و اطلاعات پایه بیمارستانها در آن وارد شد. این نرم افزار تحت وب با امنیت بالا بود و در اکثر مرورگرها قابل استفاده بود. همچنین امکان ارائه گزارش بر اساس اکسل را داشت و سطوح مختلف دسترسی برای آن تعریف شده بود.

دکتر نجومی معرفی رابطین بیمارستانها، برگزاری کارگاه کشوری جهت توانمند سازی و انتخاب سرپرست برای تیم های ارزیابی را از دیگر فعالیت های انجام شده خواند و تصریح کرد: در ادامه شیوه نامه هایی برای استاندارد سازی اعتباربخشی طراحی و در اختیار مراکز قرار گرفت. همچنین تاریخ های بازدید مشخص و طی مکاتباتی هماهنگی های لازم با مراکز انجام شد.

وی از انتشار نتایج ارزیابی ها در کتابچه ای خبر داد و گفت: اطلاعات نهایی در کتابی منتشر و در اختیار وزارت خانه  قرار گرفت.

مدیر مرکز مطالعات و توسعه آموزش دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان اینکه تقریبا با یک جدول زمانی مشخص توانستیم ارزیابی بیرونی را آغاز کنیم افزود: در این ارزیابی، 91 سنجه مختلف به طور کلی مورد بررسی قرار گرفت و بر اساس محاسبات، امتیاز کل 523 در نظر گرفته شد و امتیاز مراکز مختلف بر اساس آن سنجیده شد.

دکتر نجومی بر تعامل موثر با بیمارستانها برای ارزیابی تاکید کرد و گفت: پس از خود ارزیابی بیمارستانها، به آنها مهلت داده شد تا مواردی را اصلاح نمایند و پس از آن ارزیابی بیرونی انجام شد. همچنین بسیاری از ابهاماتی که در خصوص ارزیابی وجود داشت، مورد بحث و بررسی قرار گرفت و بسیاری از آنها حل شد.


١٦:١٦ - 1396/08/22    /    شماره : ١٤٢٢٧٨    /    تعداد نمایش : ٦٣٤