اخبار > نسخه بتای نرم افزارهای moocs و نوید تا بهمن ماه راه اندازی می شود


  چاپ        ارسال به دوست

نسخه بتای نرم افزارهای moocs و نوید تا بهمن ماه راه اندازی می شود

رییس دانشگاه علوم پزشکی مجازی با مرور بر فعالیت های مجازی سازی گفت: یکی از اقدامات مهم در راستای تحول آموزش، راه اندازی دانشگاه علوم پزشکی مجازی بود که خوشبختانه  پورتال  آن نیز راه اندازی شده و با دانشگاه های دیگر در ارتباط است.

دکتر سید ناصر استاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی مجازی در نشست معاونین آموزشی دانشگاههای علوم پزشکی کشور وجود زیر ساخت های مناسب با بهترین امکانات برای دانشگاه علوم پزشکی مجازی را به فال نیک گرفت و گفت: استودیوی تصویر و صدا برداری دانشگاه مجازی نیز راه اندازی و تجهیز شده و امکان آن وجود دارد که برای تمامی دانشگاه های متقاضی خدماتی را در قالب های مشخص ارائه دهد.

دبیر دبیرخانه مجازی سازی علوم پزشکی کشور، از تدوین استانداردهای تولید صدا و ابلاغ آن به دانشگاه های کشور خبر داد و گفت: در مواردی که دانشگاه ها نمی توانند برای ضبط صدا به تهران بیایند، می توانند بر اساس آن استاندارد صداهای مورد نیاز خود را ارسال نمایند. همچنین استانداردهای تولید چندرسانه ای ها و محتوای الکترونیک نیز در روزهای آتی به دانشگاه ها ابلاغ می شود.

وی افزود: در حال حاضر در حال طراحی برنامه ای بر روی LMS دانشگاه مجازی برای وزیر بهداشت و معاونین هستیم تا بر اساس آن با  روسای دانشگاه ها و معاونین مربوطه ارتباط برقرار نمایند و اطلاعات خود را ارسال کنند. LMS موقت دانشگاه از یکسال پیش راه اندازی شده و تا کنون 38 دانشگاه به آن متصل هستند. همچنین حدود 17 هزار نفر به صورت فعال از آن استفاده می کنند. انتظار ما این است که تا اخر سال همه دانشگاه ها خصوصا  دانشگاه های بزرگ کشور نیز به آن متصل شوند تا بتوانیم برنامه های متنوعی را اجرا کنیم.

دکتر استاد در ادامه با معرفی نرم افزار نوید گفت: نسخه بتای این نرم افزار در دانشگاه های علوم پزشکی تهران و البرز بارگذاری خواهد شد و انتظارمان این است که از بهمن ماه دانشگاه ها به تدریج به  آن متصل شوند. حسن این نرم افزار در چند زبانه بودن آن است و با moocs کشوری در ارتباط است.

وی با بیان اینکه، نرم افزار moocs ملی کشور نیز همزمان در حال بارگذاری است، خاطر نشان کرد: امیدواریم نسخه بتای این نرم افزاری نیز از بهمن ماه برای کشور و عموم مردم فعالیت خود را آغاز کند. با تعاملات انجام شده قرار است از موکس برای رشته های غیر پزشکی نیز استفاده شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مجازی گفت: شورای عالی آموزش مجازی با مصوبه شورای گسترش تشکیل شده و کمیسیون های آن وظایف نظارتی خود را  آغاز کرده اند. همچنین اعضای آن با حکم معاون محترم آموزشی وزارت بهداشت تعیین شده اند و اولین جلسه را به زودی تشکیل خواهیم داد.

وی از تشکیل گروه های آموزش مجازی خبر داد و افزود: در حال حاضر بیش از هزار نفر در دوره کارشناسی ارشد آموزش پزشکی مجازی شرکت کردند. امسال نیز حدود 441 نفر پذیرش شده اند. از جمله کار های دیگر، برگزاری یکی از بهترین آزمون های جامع مجازی بود که در 55 دانشگاه کشور انجام شد.

دکتر استاد با اشاره به برگزاری کارگاه توانمند سازی مدرسین مجازی گفت: از دانشگاه ها درخواست می کنیم که به صورت موثر در کارگاه ها حضور یابند. همچنین کلیپ های کوتاهی را برای معرفی آموزش مجازی طراحی کردیم و امیدواریم تا این کلیپ ها در اختیار دانشجویان و اعضای هیات علمی قرار گیرد.


٢٢:٣٤ - 1396/08/21    /    شماره : ١٤٢٢٤٨    /    تعداد نمایش : ٤٨١