اخبار > متقاضیان انتقال خارج به داخل ملزم به طی 72 واحد درسی در دانشگاه مبدا با معدل بالای 15 هستند


  چاپ        ارسال به دوست

متقاضیان انتقال خارج به داخل ملزم به طی 72 واحد درسی در دانشگاه مبدا با معدل بالای 15 هستند

800x600

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA MicrosoftInternetExplorer4

رئيس مركز خدمات آموزشي با بیان روند برگزاری نشست های شورای انتقال دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در خارج از کشور، از شرایط لازم برای انتقال این دانشجویان به داخل سخن گفت.

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی دکتر رامتین حدیقی رئیس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت اعلام کرد: شورای انتقال دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در خارج از کشور طی سه مرحله نشست با حضور اعضای شورا برگزار شد.

دکتر حدیقی با بیان جزئیات بررسی پرونده های مربوطه در جلسات مذکور، گفت: پرونده های درخواست انتقال در این شورا بر اساس ضوابط آیین نامه مربوطه بررسی و در صورت احراز شرایط، با انتقال دانشجویان در مقاطع مختلف تحصیلی به پردیس های خودگردان و ظرفیت مازاد دانشگاه های داخل کشور و نیز دانشگاه های آزاد اسلامی موافقت می گردد.

رئیس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت گفت: آیین نامه مربوطه مورد بازنگری قرار گرفته و بر اساس آیین نامه جدید، شرایط انتقال دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در خارج ازکشور برای ورودیهای 2017 به بعد تعیین شده است.

دکتر حدیقی گفت: شرط اصلی برای بررسی پرونده افراد متقاضی انتقال اشتغال به تحصیل در یکی از دانشگاه های معتبر در خارج از کشور است و افراد پیش از ثبت نام در دانشگاه می بایست به فهرست دانشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت که در پایگاه الکترونیک مرکز به آدرس edd.behdasht.gov.ir درج شده توجه نمایند.

وی کذراندن دو سال تحصیلی در نظام سالیانه و یا 72 واحد درسی در نظام واحدی دروس مرتبط با رشته تحصیلی  بامیانگین نمره 15 از 20 را از دیگر شرایط انتقال دانشجو از خارج به داخل ذکر کرد و خاطرنشان کرد: معدل کتبی  دیپلم متوسطه  با حداقل نمره 16 و همچنین معدل کل دیپلم متوسطه و دوره پیش دانشگاهی باحداقل نمره 17 نیز در انتقال فرد ملاک می باشد

رئیس مرکز خدمات آموزشی اضافه کرد: در صورت عدم دارا بودن میانگین نمرات کل دیپلم متوسطه و دوره پیش دانشگاهی ، چنانچه میانگین نمرات دیپلم متوسطه و دوره پیش دانشگاهی حداقل نمره 17 باشد نیز پرونده انتقال بررسی می شود.

وی كميته نظارت بر حسن اجراي مقررات آموزشي را از دیگر مراجع تصمیم گیری در خصوص امور آموزشی دانشجویان برشمرد و گفت: كميته مذكور با حضور دبيران كميته هاي منطقه اي ده كلان منطقه آمايش دانشگاه هاي علوم پزشكي كشور برگزار می شود.

رئیس مرکز خدمات آموزشی خاطرنشان کرد: پرونده دانشجوياني كه داراي مشكلات خاص آموزشي بوده و در كميسيون هاي موارد خاص دانشگاه ها و نيز در كميته هاي كلان مناطق قابل تصميم گيري نبودند در اين كميته مطرح و در ارتباط با مسائل گوناگون آموزشي آنان تصميم هاي لازم اخذ و نتايج جهت اجرا به دانشگاه هاي مربوطه ابلاغ می گردد.

 

 

 


١٢:٠٧ - 1396/07/18    /    شماره : ١٤١٦٤٥    /    تعداد نمایش : ٣٤٢٦