اخبار > تمامی دارندگان مدال های المپیادهای علمی می توانند در دوره لیسانس به پزشکی شرکت کنند


  چاپ        ارسال به دوست

تمامی دارندگان مدال های المپیادهای علمی می توانند در دوره لیسانس به پزشکی شرکت کنند

با موافقت وزیر بهداشت تمامی دارندگان مدال های المپیادهای علمی در دوره لیسانس به پزشکی شرکت کنند. قابل ذکر است که درحال حاضر این دوره تنها در دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی وزیر بهداشت با شرکت تمامی دارندگان مدال های المپیادهای علمی در دوره لیسانس به پزشکی موافقت کرد و این موضوع طی نامه ای توسط معاونت آموزشی وزارت بهداشت به دانشگاههای علوم پزشکی کشور ابلاغ شد. متن این ابلاغ به شرح زیر است:

ورود استعدادهای درخشان به رشته های علوم پزشکی می تواند تاثیر بسزایی در ارتقای آینده نظام سلامت کشور داشته باشد. چرا که با آموزش مهارت های مدیریتی و پژوهشی به ایشان، این دانشجویان در آینده می توانند تاثیر چشمگیری در تحولات نظام سلامت و ارتقای علمی کشور داشته باشند.

خوشبختانه طی سال های گذشته شاهد اقبال استعدادهای درخشان کشور به تحصیل در رشته­های علوم پزشکی بوده و این امر فرصتی است که می بایست برنامه ریزی لازم برای جذب هرچه بیشتر این افراد در رشته­های مرتبط صورت گیرد.

از جمله استعدادهای درخشان کشور دارندگان مدال های المپیادهای علمی هستند که ورود ایشان به رشته های علوم پزشکی می تواند بستر ارتقای نظام سلامت کشور را بیش از پیش فراهم نماید. براین اساس و طبق موافقت وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مقرر شده تا امکان شرکت تمامی دارندگان مدال های المپیادهای علمی در دوره لیسانس به پزشکی فراهم گردد. لذا مراتب جهت اجرا به آن دانشگاه ابلاغ می گردد.

امید است با جذب هرچه بیشتر دانشجویان استعداد درخشان کشور، بستر ارتقای آینده نظام سلامت فراهم گردد.


١٢:٢١ - 1396/05/18    /    شماره : ١٤٠٦٠٧    /    تعداد نمایش : ١١١٠