اخبار > نوبت اول آزمون جایابی و آزمون ملی دانش آموختگان خارج از کشور رشته دندانپزشکی برگزار شد


  چاپ        ارسال به دوست

نوبت اول آزمون جایابی و آزمون ملی دانش آموختگان خارج از کشور رشته دندانپزشکی برگزار شد

دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی اعلام کرد: نوبت اول آزمون جایابی و آزمون ملی دانش آموختگان خارج از کشور رشته دندانپزشکی برگزار شد.

 

دکتر سعید عسگری دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی از برگزاری سی امین دوره آزمون جایابی و هفتمین دوره مرحله نظری آزمون ملی دانش آموختگان خارج از کشور رشته دندانپزشکی که در پنجم مرداد ماه سالجاری برگزار گردید، خبر داد و گفت: آزمون امسال در سایه الطاف الهی در سلامت کامل برگزار شد و لازم است تا از همکاری و دلسوزی تمامی عوامل اجرایی برگزاری آزمون قدردانی نماییم.

دکتر سعید عسگری افزود: طبق مقررات، دانش آموختگانی که تاریخ شروع تحصیل آنها در خارج از کشور قبل از آگوست 2009 میلادی است مشمول شرکت در آزمون جایابی و گروهی که پس از این تاریخ شروع به تحصیل نموده­اند الزاماً می­بایست در آزمون ملی شرکت نمایند. وی افزود: تعداد متقاضیان شرکت در آزمون جایابی روبه کاهش و متقاضیان شرکت در آزمون ملی رو به افزایش است.

دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی ادامه داد: با توجه به اعلام قبلی، بخشی از سوالات این دوره از آزمون­ های جایابی و ملی از کتب مرجع دندانپزشکی عمومی طرح گردید و مصوبه شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی در خصوص مرجع بودن این کتب در سالجاری اجرایی گردید.

دکتر عسگری در خاتمه ابراز امیدواری کرد که فرآیندهای اجرایی مربوط به اعلام اسامی شرکت کنندگان و وضعیت ایشان، توسط مرکز سنجش آموزش پزشکی تا اواخر شهریور ماه به انجام رسد.


١٢:٢٦ - 1396/05/15    /    شماره : ١٤٠٥٤٤    /    تعداد نمایش : ٤١٣