اخبار > آموزش تربیت پرستار مورد نیاز با محوریت دانشکده های پرستاری صورت می پذیرد


  چاپ        ارسال به دوست

آموزش تربیت پرستار مورد نیاز با محوریت دانشکده های پرستاری صورت می پذیرد

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

قائم مقام معاون آموزشی وزارت بهداشت برلزوم استفاده از تمامی ظرفیت های کشور برای تربیت پرستار تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی دکتر حمید اکبری قائم مقام معاون آموزشی اظهار داشت با توجه به نیاز به نیروی پرستاری از تمام ظرفیتهای موجود در کشور برای تامین پرستار مورد نیاز استفاده خواهد شد.

وی با تاکید بر این که ارتقا کیفیت آموزشی در تمامی رشته های علوم پزشکی مهمترین اولویت معاونت آموزشی می باشد اعلام نمود با توجه به اقداماتی که در طول 2 سال گذشته برای استفاده از تمام ظرفیتهای موجود برای آموزش کادر مورد نیاز بیمارستانها در حیطه پرستاری صورت گرفته است، پیش بینی می شود براساس دستورالعمل های ابلاغی از سوی وزارت بهداشت و هماهنگی صورت گرفته در سطح دانشگاههای علوم پزشکی و دانشکدههای پرستاری در سال جاری با بکارگیری هرچه بیشتر ظرفیت بیمارستانها بعنوان عرصه آموزش قدمهای ملموس تری در این زمینه برداشته شود.

دکتر اکبری اظهار داشت پذیرش دانشجوی رشته پرستاری نیز مانند سایر رشته ها صرفاً از طریق کنکور سراسری صورت خواهد گرفت و مسئولیت برنامه ریزی آموزشی نیز بعهده دانشگاه محل تحصیل دانشجویان پرستاری خواهد بود.

بدیهی است دانشگاه می تواند براساس ضوابط و مقررات آموزشی و دستورالعمل های ابلاغی از بیمارستان ها بعنوان عرصه آموزشی برای آموزش هر چه بیشتر و بهتر این دانشجویان استفاده نمایند.

وی گفت در حال حاضر هماهنگی و همراهی بسیار خوبی در بین کلیه مسئولینی که در تمامی سطوح با موضوع آموزش، تامین و بکارگیری نیروی پرستاری درگیر هستند اعم از حوزه های مختلف وزارت بهداشت، سازمان نظام پرستاری ، سازمان نظام پزشکی، دانشگاهها و دانشکده های پرستاری وجود دارد و تلاش همه در جهت تامین کادر پرستاری که دارای توانمندیهای بالا برای ارائه خدمات مورد نیاز است می باشد.


١٤:٠٩ - 1396/04/19    /    شماره : ١٤٠٠٥٠    /    تعداد نمایش : ٥٩٥