اخبار > برگزاری پنجمین کنگره سالانه اخلاق پزشکی و اولین همایش مدرسین اخلاق پزشکی کشور در آذر ماه سال جاری


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری پنجمین کنگره سالانه اخلاق پزشکی و اولین همایش مدرسین اخلاق پزشکی کشور در آذر ماه سال جاری

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

دکتر باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت و نائب رییس شورای عالی اخلاق پزشکی از برگزاری پنجمین  کنگره سالانه اخلاق پزشکی و اولین همایش مدرسین اخلاق پزشکی کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی دکتر باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت و نائب رییس شورای عالی اخلاق پزشکی با اشاره به برگزاری پنجمین كنگره سالانه اخلاق پزشكي گفت: پیرو برگزاری موفق چهارمین کنگره سالانه اخلاق پزشکی و اخلاق پرستاری، پنجمین کنگره سالانه اخلاق پزشکی ایران و اولین همایش مدرسان اخلاق پزشکی کشور همسو با برنامه های  تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی از تاریخ 1 الی 3 آذر ماه سال جاری در دانشگاه علوم پزشکی گلستان برگزار می شود.


معاون آموزشی وزارت بهداشت اظهار داشت این کنگره به همت دانشگاه علوم پزشکی گلستان  و با همکاری شورای عالی اخلاق پزشکی وزارت متبوع و مرکز تحقیقات اخلاق و تاریخ پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران  برگزار خواهد شد.

دکتر لاریجانی گفت: این کنگره در نظر دارد با بهره گیری از تجربیات کنگره های گذشته، ضمن گرد هم آوردن اساتید و متخصصان این حوزه، در راستای نهادینه شدن فرهنگ اخلاق پزشکی در دانشگاه ها و مراکز ذیربط تلاش نماید.

معاون آموزشی وزارت بهداشت از امتیاز بازآموزی و امتیاز فرهنگی این کنگره برای اعضای هیات علمی خبر داد و اظهار داشت کلیه ذی نفعان این حوزه بویژه مدرسان و مدیران گروه اخلاق پزشکی، اعضای شورای اخلاق و کمیته های اخلاق آن دانشگاه، در کنگره مشارکت فعال داشته و همکاری لازم را جهت برگزاری باشکوه تر کنگره داشته باشند.

دکتر لاریجانی، آموزش اخلاق پزشکی، اخلاق در ارائه خدمات سلامت، اخلاق در پژوهشهای پزشکی، اخلاق در سیاستگذاری سلامت  و اخلاق پزشکی و سرطان را از جمله محورهای اصلی کنگره اعلام کرد و گفت امید است همچون سالهای گذشته، با برگزاری همایش های پربار شاهد اعتلای مفاهیم اخلاق حرفه ای و پزشکی در ارکان مختلف نظام سلامت کشور باشیم.


٠٩:٥٣ - 1396/04/19    /    شماره : ١٤٠٠٤٠    /    تعداد نمایش : ٥٨٢