اخبار > شناسایی و هدایت استعدادهای درخشان زمینه ساز ارتقای نظام سلامت است


  چاپ        ارسال به دوست

شناسایی و هدایت استعدادهای درخشان زمینه ساز ارتقای نظام سلامت است

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

معاون آموزشی وزارت بهداشت توسعه استعدادهای درخشان علوم پزشکی را یکی از محورهای برنامه تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی ذکر کرد و به تشریح اقدامات صورت گرفته در این راستا پرداخت.

دکتر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت در نشست استعدادهای درخشان علوم پزشکی که در ایام ماه مبارک رمضان برگزار شد، به تحولاتی که طی 4 سال اخیر در حوزه آموزش پزشکی کشور رخ داده اشاره کرد و گفت: در هیچ دوره ای تا این حد به آموزش علوم پزشکی اهمیت داده نشده و باید از این فرصتی که پیش آمده حداکثر استفاده را برای ارتقای نظام آموزش عالی سلامت کشور داشته باشیم.

معاون آموزشی وزارت بهداشت برنامه تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی را نقطه عطفی در تاریخ آموزش علوم پزشکی کشور ذکر کرد و گفت: در همین ایام کمی که از اجرای این برنامه ها می گذرد شاهد اثرات مثبت آن در دانشگاههای علوم پزشکی کشور هستیم و امیدواریم با پیگیری این برنامه ها در سال های آتی شاهد ثمرات بیشتر آن در سطح کشور باشیم.

وی به اهمیت نقش دانشجویان استعداد درخشان در آینده نظام سلامت کشور اشاره کرد و گفت: دانشجویان استعداد درخشان هستند که می توانند در آینده با مدیریت بخش های مختلف نظام سلامت بسترهای ارتقای کشور در این حوزه را فراهم آورند.

دکتر لاریجانی اضافه کرد: ارتقای دانش و توانمندی های این دانشجویان در زمینه های مختلف نظیر آموزش، پژوهش، ارائه خدمات، مدیریت و ... از برنامه هایی است که در قالب تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی دنبال می شود و در کمیسیون حمایت از استعدادهای درخشان نیز در همین راستا برنامه های ویژه ای طراحی شده که برخی از آنها به دانشگاههای علوم پزشکی کشور ابلاغ گردیده است.

معاون آموزشی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: با برنامه هایی که در معاونت آموزشی وزارت بهداشت مصوب شده، این امکان فراهم گردیده تا دانشجویان استعداد درخشان مشغول به تحصیل در مقطع دکترای حرفه ای بتوانند بصورت همزمان در دوره های MBA، MPH و برخی دوره های آموزش پزشکی نیز تحصیل نمایند.

دکتر لاریجانی گفت: با تصویب سند آمایش سرزمینی آموزش عالی سلامت در شورای عالی انقلاب فرهنگی، امروز تمامی برنامه های آموزش علوم پزشکی در قالب مناطق آمایشی کشور اجرا می شود.

وی افزود: این برنامه باعث شده تا دانشگاههای مستقر در هر کلان منطقه با اشتراک توانمندی ها و امکانات خود هم افزایی در حوزه آموزش علوم پزشکی ایجاد کنند و همین امر زمینه های ارتقای دانشجویان، به ویژه استعدادهای درخشان، در تمامی دانشگاههای علوم پزشکی کشور را فراهم می نماید.

در پایان معاون آموزشی وزارت بهداشت با ارائه برخی درخواست های دانشجویان استعداد درخشان به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ابراز امیدواری کرد تا با مساعدت های ایشان درخصوص رفع برخی چالش ها و موانع در مسیر توسعه استعدادهای درخشان گام هایی برداشته شود.

 


١٥:٢٠ - 1396/03/19    /    شماره : ١٣٩٦٩٥    /    تعداد نمایش : ٤٨٧