اخبار > کلیه موسسات آموزشی حوزه پزشکی مورد اعتباربخشی ملی قرار گرفتنه اند


  چاپ        ارسال به دوست

کلیه موسسات آموزشی حوزه پزشکی مورد اعتباربخشی ملی قرار گرفتنه اند

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

نشست کمیسیون ملی اعتباربخشی به منظور بررسی نتایج ارزیابی بیرونی موسسات آموزشی کشور برگزار شد.

دکتر باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت در جلسه کمیسیون ملی اعتباربخشی که در روز یکشنبه 15 اسفند 1395 برگزار شد به اهمیت اعتباربخشی اشاره کرد و گفت: اعتباربخشی موسسات آموزشی مبحثی فراتر از حوزه آموزش است و کمیسیون ملی اعتباربخشی مسئولیت این امر را برعهده دارد و امیدواریم ارتقاء کیفی دانشگاهها را در پی داشته باشد.

دکتر لاریجانی گفت: اعتباربخشی موسسات آموزشی و بیمارستان های آموزشی به صورت همزمان در حال پیگیری است و بازخوردهایی که از محیط دریافت می کنیم حاکی از تاثیر این برنامه ها در توجه مسئولین دانشگاهها به حوزه آموزش و مباحث مربوط به این حوزه است.

معاون آموزشی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: با آغاز طرح اعتباربخشی بیمارستان های آموزشی نقش مسئولین آموزش در این بیمارستان ها بسیار بارزتر شده و زمینه ای فراهم آمده به ارتقای آموزش در این بیمارستان ها توجه ویژه ای گردد.

وی هدف از اعتباربخشی موسسات آموزشی و بیمارستان های آموزشی را کمک به دانشگاهها برای کشف و رفع چالش های حوزه آموزش عنوان کرد و گفت: اعتباربخشی موسسات آموزشی به نتیجه رسیده و ارزیابی بیرونی موسسات نیز با مشارکت مناطق آمایشی کشور انجام شده است.

دکتر لاریجانی گفت: آنچه در نتایج مشهود است این است که برخی دانشگاهها با چالش هایی مواجه هستند که باید در رفع این چالش ها با دانشگاهها همکاری داشته باشیم.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه دانشگاهها باید نقاط قوت و چالش های خود را به خوبی بشناسند و بر مبنای ظرفیت هایی که دارند در جهت توسعه حوزه آموزش گام بردارند افزود: هدف ما در اعتباربخشی موسسات آموزشی همین امر است.

وی اذعان داشت: طبق ارزیابی که صورت گرفته، باتوجه به میزان انطباق عملکرد دانشگاهها با استانداردهای اعتباربخشی موسسات آموزشی، گواهی های متناسب با شرایط آن دانشگاه اعطا می شود، ضمن اینکه این دانشگاهها باید در جهت بهتر شدن کیفیت آموزش قدم بردارند و گزارش های ادواری خود را به کمیسیون ملی اعتباربخشی ارائه نمایند.

دکتر لاریجانی اضافه کرد: پیشرفت کیفی دانشگاهها به صورت مرتب رصد می شود و پس از اتمام زمان گواهینامه موسسات آموزشی و دانشگاهها مجددا در بازه های زمانی تعیین شده اعتباربخشی می شوند.


١٤:٢٩ - 1395/12/16    /    شماره : ١٣٨٠١٦    /    تعداد نمایش : ٨٤٢