اخبار > دکتر لاریجانی کارگروه های متعددی بسته های تحول ونوآوری در آموزش علوم پزشکی را رصد می کنند


  چاپ        ارسال به دوست

دکتر لاریجانی کارگروه های متعددی بسته های تحول ونوآوری در آموزش علوم پزشکی را رصد می کنند

با برگزاری اولین نشست کارگروه های بسته های تحول ونوآوری در آموزش علوم پزشکی روند پیگیری بسته های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی در سطح کشور به بحث و تبادل نظر گذاشته شد.

گالری تصاویر 1

گالری تصاویر 2

دکتر باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت در اولین نشیت کارگروه های بسته های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی که در روز سه شنبه 4 ابان ماه 1395 برگزار گردید گفت: اعضای کارگروه های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی براساس تجربیاتی که داشته اند جهت توسعه این تجربیات در سطح کشور انتخاب شده اند.

دکتر لاریجانی به روند تدوین بسته های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی اشاره کرد و اظهار داشت این بسته ها با مشارکت کلیه مسئولین آموزش علوم پزشکی کشور در فرایندی رفت و برگشتی طراحی گردید و با تلاش همکاران در سطح کل کشور اکنون شاهد پیشرفت چشمگیری در سطح کشور هستیم.

معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: حرکت های وسیعی در سطح دانشگاهها آغاز شده و در حال حاضر با تشکیل کارگروه های بسته ها در دانشگاهها کلیه اعضای هیات علمی در اجرایی سازی بسته های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی مشارکت دارند.

دکتر لاریجانی خاطرنشان کرد که باتوجه به ظرفیت های متفاوتی که در دانشگاههای علوم پزشکی کشور وجود دارد اجرایی سازی بسته های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی با مدلی یکسان در دانشگاهها امکان پذیر نیست، لذا از دانشگاهها خواسته شده تا ترجمان بسته های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی در هر دانشگاه تدوین گردد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با تاکید بر لزوم گسترش های آموزش علوم پزشکی بر مبنای نیازهای کشور تاکید کرد و اظهار داشت: بر این مبنا بحث ماموریت گرایی به صورت جدی در سطح کشور پیگیری شد و با تصویب سند آمایش سرزمینی ماموریت های مشخصی احصا و به مناطق آمایشی سپرده شده است.

دکتر لاریجانی اذعان داشت: با توجه به تجربیاتی که طی یکسال اجرای ماموریت ها در مناطق آمایشی ایجاد شده می بایست با کمک دست اندرکاران اجرایی، این ماموریت ها بازبینی و به روزرسانی شود.

معاون آموزشی وزارت بهداشت بر لزوم وجود چارچوب اجرایی روشن برای تمامی بسته ها تاکید کرد و گفت: انتظار این است که این چارچوب در کارگروه بسته ها تدوین گردد. وی افزود: در همین راستا لازم است تا علاوه بر پشتوانه فکری روشن در راستای اجرای بسته ها، لازم است تیم مدیریتی قوی نیز در دانشگاهها مستقر گردد.

دکتر لاریجانی گفت: باتوجه به پیشرفت برنامه های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی لازم است تیمی در سطح ملی به عنوان نماینده وزارت بهداشت اجرای این برنامه ها را رصد نماید. لذا 12 کارگروه از افراد صاحب نظر در حوزه های مختلف تشکیل شده تا این کار را پیگیری نمایند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت اظهار داشت: اعضای کارگروه های برمبنای تجربیات قبلی خود انتخاب شده اند و انتظار این است که با برنامه روشنی و با هم افزایی گروهی این تجربیات را در سطح ملی توسعه دهند.

دکتر لاریجانی گفت: کارگروه ها تجربیات دانشگاهها را در هر حیطه جمع بندی می کنند و جهت بهره برداری کشوری منتشر می نمایند.

وی با تاکید بر لزوم همکاری مستمر اعضای کارگروه ها، گفت: اقدامات ارزشمندی در سطح دانشگاهها صورت گرفته و لازم است به نحوی برنامه های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی به شکلی در کارگروه ها پیگیری شود تاضمن روشن شدن مدل ادامه کار این اقدامات به نحوی نهادینه شود که مستمر باشد.

 


١٨:٢٦ - 1395/08/04    /    شماره : ١٣٥٧١٨    /    تعداد نمایش : ٦٥٢