اخبار > راه اندازی سامانه واژه شناسی آموزش پزشکی با محوریت بسته های تحول و نوآوری


  چاپ        ارسال به دوست

راه اندازی سامانه واژه شناسی آموزش پزشکی با محوریت بسته های تحول و نوآوری

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

دبیر کمیته تحقیق و توسعه معاونت آموزشی وزارت بهداشت گفت: به منظور ایجاد زبان مشترک در بین دست اندرکاران حوزه آموزش علوم پزشکی سامانه واژه شناسی آموزش پزشکی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی کرمان طراحی و راه اندازی شده است.

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی دکتر عطاءاله پورعباسی دبیر کمیته تحقیق و توسعه معاونت آموزشی وزارت بهداشت اعلام کرد: از زمانی که بسته های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی تدوین شد فعالیت های خوبی در سطح کشور در راستای این بسته ها آغاز شد و در حال حاضر که در مرحله استقرار این بسته ها هستیم، شاهدیم در کلان مناطق آمایشی اقدامات بسیار ارزشمندی دراین راستا انجام شده و گفتمان تحول در آموزش به گفتمانی عمومی در سطح دانشگاهها تبدیل شده است.

دکتر پورعباسی گفت: به موازات پیاده سازی این برنامه لازم است مفاهیم بنیادی در زمینه برنامه های تحول شناسایی شده و با تمرکز بر این مفاهیم زمینه برای بقای فرآیند تحول در آموزش علوم پزشکی فراهم گردد.

دبیر کمیته تحقیق و توسعه معاونت آموزشی اضافه کرد: در همین راستا و به منظور ایجاد و ارتقای ادبیات مشترک در میان مسئولان، اساتید و دست اندرکاران حوزه آموزش پزشکی در خصوص تحول، سامانه برخط واژه شناسی آموزش پزشکی با محوریت بسته های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی کرمان طراحی شده و اکنون با آدرس http://meterm.ir  قابل دسترسی می باشد.

دکتر پورعباسی خاطرنشان کرد: در این سامانه با توجه به استفاده از الگوی وب گاهی ویکی (WIKI) علاوه بر امکان دسترسی به تعاریف و مفاهیم واژه ها و اصطلاحات به کار رفته در بسته های تحولی، بستر لازم برای پیشنهاد، اضافه نمودن واژه ها و مفاهیم دیگر مرتبط با آموزش سلامت و یا ویرایش تعاریف قبلی برای کاربران فراهم است.

پمفلت معرفی سامانه


١٢:٢٧ - 1395/07/27    /    شماره : ١٣٥٥٨٠    /    تعداد نمایش : ٦٦٥