اخبار > طبق الزامات سند چشم انداز 20 درصد دانشجویان علوم پزشکی می بایست در مقطع تحصیلات تکمیلی تحصيل نمايند


  چاپ        ارسال به دوست

طبق الزامات سند چشم انداز 20 درصد دانشجویان علوم پزشکی می بایست در مقطع تحصیلات تکمیلی تحصيل نمايند

پیشنهاد ساماندهی بودجه پایان نامه دانشجویان دوره های تحصیلات تکمیلی با پیشنهاد مشترک معاونین آموزشی و تحقيقات و فناوري وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشكي در دستور کار مشترک هیات امنای دانشگاه ها قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی دکتر جمشید حاجتی دبیر شورای آموزش علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی افزود: با فراهم آوردن امکانات تحصیلی دانشجویان تحصیلات تکمیلی می بایست در تولید فناوری، کارآفرینی و خلق ثروت توانمند گردند.

دکتر حاجتی گفت : مشکلات مرتبط با تامین منابع از یک سو و رشد کمی قابل توجه سالهای گذشته در تعداد دانشجویان باعث شده با یک شرایط ضعف بنیه تجهیزاتی، امکانات و نیروی انسانی در آموزش تحصیلات تکمیلی مواجه گردیم.

دکتر حاجتی افزود: یکی از اهداف دبیرخانه، ارزشیابی دوره های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه ها است که حداقل هر 2 سال از طریق اعزام تیم های هیات ممتحنه صورت می گیرد. که ضمن بررسی وضعیت و کیفیت آموزش ضمن مصاحبه با اساتید و دانشجویان و بررسی شرایط و امکانات گزارش مربوطه به دبیرخانه اعلام می شود.

دکتر حاجتی گفت: پیرو جلسه با مدیران تحصیلات تکمیلی دانشگاه ها بحث تشکیلات مدیریت تحصیلات تکمیلی دانشگاه ها و  همچنین بودجه  پایان نامه این دوره ها توسط دبیرخانه پیگیری شده است که در مورد بودجه پایان نامه ها به دستور مشترک هیات های امنای دانشگاهها منجر شده و در مورد تشکیلات به معاونت توسعه ارجاع شده است.

وي افزود:طبق الزامات سند چشم انداز 20 درصد دانشجویان علوم پزشکی می بایست در مقطع تحصیلات تکمیلی تحصيل نمايند.

دکتر حاجتی افزود: با گسترش علم و فناوری در دنیا زمینه های جدیدی  برای حرکت علمی در کشور فراهم شده که بحث رشته های میان رشته ای و رشته های نوین از آن جمله می باشد. پیشنهاد دبیرخانه برای این حوزه ها تقویت و پشتیبانی خاص در این زمینه هاست.

 


١١:٥٣ - 1394/05/13    /    شماره : ١٢٢٦٣٤    /    تعداد نمایش : ٧٧٣