اخبار > تسهیلات جدید برای دانش آموختگان خارج از کشور در مرحله آزمون های نظری


  چاپ        ارسال به دوست

تسهیلات جدید برای دانش آموختگان خارج از کشور در مرحله آزمون های نظری

        به منظور ساماندهی و تسهیل بیشتر در ارزشیابی مدارک تحصیلی آخرین گروه های دانش آموختگان دندانپزشکی خارج از کشور که مشمول آزمون جایابی می باشند شورایعالی ارزشیابی مدارک تحصیلی خارج از کشور مواردی را مصوب نموده که از آن جمله می توان به عدم اعمال نمره منفی در این آزمون اشاره کرد.

به گزارش روابط عمومي معاونت آموزشي دکتر حميد اکبری قائم مقام معاون آموزشي وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشكي  با اشاره به اینکه آزمون جایابی معلومات مورد انتظار از یک دانش آموخته دوره دکترای عمومی دندانپزشکی را مورد سنجش قرار مي دهد، از برگزاری مستقل این آزمون از سایر آزمون ها نظیر پذیرش دستیاری از این پس خبر داد.

دكتر اكبري افزود: جهت طی دوره تکمیلی براساس واحدهای مشخص شده برای ارزشیابی مدارک دانش آموختگان خارج از کشور در دانشگاه های مورد تائید، کسب 60% نمره کل آزمون به عنوان حد نصاب قبولی الزامی است، اما برای داوطلبینی که نمره حد نصاب قبولی آزمون(60% نمره کل) را کسب ننموده اند، نیز تدابیری اندیشیده شده است.

دكتر اكبري در مورد مراحل چندگانه آزمون ملی دندانپزشکی گفت: با توجه به ضوابط مصوب شورای عالی ارزشیابی و تاکیدات مسئولین ارشد وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشكي مبنی بر الزام شرکت کلیه دانش اموختگان رشته دندانپزشکی با تاریخ شروع به تحصیل بعد از آگوست 2009 در آزمون ارزشیابی ملی و به منظور تسهیل و تسریع در فرآیند این آزمون، اصلاحاتی در دستور العمل اجرایی مصوب 25/12/92 شورایعالی ارزشیابی صورت گرفته است.

قائم مقام معاون آموزشي افزود: بر اين اساس اولا در آزمون نظری از دروس اختصاصی نمره منفی اعمال نمی شود. ثانیا حد نصاب قبولی در دروس اختصاصی با کسب 70% میانگین نمره پنج درصد نفرات برتر آزمون خواهد بود و درصدی از نفرات برتر در این مرحله از بخشی از آزمون های مرحله عملی معاف خواهند شد. همچنین از این پس تعداد دفعات آزمون مرحله پره کلینیک و کلینیک از دو نوبت در هر سال تحصیلی به دفعات بیشتری افزایش می یابد.

دكتر اكبري گفت:  همه تلاش مسئولین وزارت بهداشت،‌درمان و آزمون پزشکی تسریع و تسهیل امر ارزشیابی مدارک دانش آموختگان رشته های علوم پزشکی که از دانشگه های معتبر و مورد تائید وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشكي مدارک خود را اخذ نموده اند می باشد.

 


١١:٣٣ - 1394/05/13    /    شماره : ١٢٢٦٣٢    /    تعداد نمایش : ١٤٢٤