اخبار > گزارش عملکرد کارگروه برنامه ریزی تربیت منابع انسانی حوزه سلامت در جلسه نشست یک روزه مدیران و مشاوران معاونت آموزشی ارائه شد.


  چاپ        ارسال به دوست

گزارش عملکرد کارگروه برنامه ریزی تربیت منابع انسانی حوزه سلامت در جلسه نشست یک روزه مدیران و مشاوران معاونت آموزشی ارائه شد.

دکتر فرشید علاءالدینی مسئول کارگروه برنامه ریزی تربیت منابع انسانی حوزه سلامت گزارش کار این دبیرخانه را در نشست مدیران و مشاورین معاونت آموزشی ارائه کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی باتوجه به انتصاب رئیس کارگروه برنامه ریزی منابع انسانی حوزه سلامت از سوی معاون آموزشی وزارت بهداشت و فعالیت آن طی چند روز اخیر گزارش نحوه عملکرد این کارگروه در نشست مدیران و مشاوران معاونت آموزشی که در روز پنجشنبه 11 تیرماه برگزار شد ارائه گردید.

دکتر فرشید علاءالدینی مسئول کارگروه برنامه ریزی منابع انسانی حوزه سلامت با اشاره به سرمایه گذاری عظیم مورد نیاز برای تربیت نیروی انسانی بخش سلامت و تاثیر برآورد مناسب منابع انسانی در دستیابی به اهداف هزاره سوم، رویکردهای مختلف پیش بینی نیروی کار سلامت را مطرح و اظهار داشت برآورد مناسب نیروی انسانی حوزه سلامت نیازمند سنجش آگاهانه ظرفیت نیروهای فعلی و دیدگاه جامع و آینده نگر به این امر می باشد.

مسئول کارگروه برنامه ریزی تربیت منابع انسانی حوزه سلامت با تاکید بر لزوم بهره مندی از تجربیات گروه هایی که قبلا در این خصوص فعالیت نموده اند اظهار داشت تربیت و توزیع نیروی انسانی حوزه سلامت می بایست با توجه به اسناد بالادستی نظام سلامت و مصوبه آمایش سرزمینی صورت گیرد.

دکتر علاءالدینی با اشاره به لزوم تکمیل فعال بانک اطلاعات نیروی انسانی حوزه سلامت اظهار داشت لازم است با حمایت از اقدامات انجام شده در راستای توسعه و ظرفیت سازی منابع انسانی بخش سلامت زمینه های لازم جهت پاسخگویی نیازهای کشور به نیروهای سلامت فراهم آید.

دکتر باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت پس از استماع این گزارش با تاکید بر محاسبه نیروی انسانی لازم در رشته های مختلف و ارائه گزارش های مکرر در این زمینه، بر همکاری سایر قسمت های وزارت بهداشت تاکید و ذکر کرد مبنای تصمیم گیری درخصوص نیازهای رشته ها و محل های مختلف می تواند مرتبط با این گزارشها باشد. 

 


٠٨:٢٢ - 1394/04/12    /    شماره : ١٢١٥٦١    /    تعداد نمایش : ١٦٥٦