اخبار > در ديدار با معاون آموزشي وزارت بهداشت، هيات عراقي خواستار تعاملات كاربردي با ايران شد


  چاپ        ارسال به دوست

در ديدار با معاون آموزشي وزارت بهداشت، هيات عراقي خواستار تعاملات كاربردي با ايران شد

‌رئيس انجمن تخصص هاي پزشكي عراق از معاون آموزشي وزارت بهداشت، ‌درمان و آموزش پزشكي عملياتي سازي تفاهم نامه آموزشي و برقراري تعاملات كاربردي با عراق را خواستار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی؛ در ديدار هياتي از كشور عراق با دكتر باقر لاريجاني، معاون آموزشي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي ،دكتر احمد فاضل البياتي، رئيس انجمن تخصص هاي پزشكي عراق ضمن ابراز خرسندي از اين ديدار گفت: نسخه اوليه تفاهم نامه را كه با دكتر سيد محمد اكرمي، مشاور مدير كل امور بين الملل وزارت بهداشت تنظيم شده است، مطالعه كرديم و مي خواهيم در روزه هاي آتي طبق برنامه از چند دانشگاه معتبر علوم پزشكي ايران بازديد كنيم تا در خصوص اعزام دانشجويان عراقي به اين دانشگاه ها به نتيجه گيري نهايي برسيم.

دكتر احمد فاضل البياتي از وسعت ديد و بلند نظري دكتر لاريجاني در گسترش تعاملات علمي قدرداني كرد و گفت:  اكثر عراقي ها به ايران نگاه مثبتي دارند و عراق در زمينه تربيت دانشجويان پزشكي به كمك ايران نياز دارد، در اين زمينه ما مي توانيم با انتخاب و تشويق دانشجويان خوب عراقي و اعزام آنها به ايران  در مسير تعاملات بين دو كشور قدم هاي موثري بر داريم كه مساعدتي جاودان به مردم عراق و ارتقا سطح بهداشت و سلامت در عراق كرده باشيم.

رئيس انجمن تخصص هاي پزشكي عراق تعداد تقريبي دانشجويان عراقي اعزامي به ايران را حدود 2000 نفر تخمين زد و افزود: دولت عراق خواستار عملياتي سازي تفاهم نامه و تعاملات كاربردي است براي مثال اعزام چند پزشك ايراني براي تدريس در دانشگاه عراق مي تواند شروع مناسبي باشد.

دكتر البياتي در ادامه يادآور شد: بسياري از دانشگاه هاي ايران از نظر وزارت علوم عراق معتبر هستند و ما اميدواريم كه با حمايت هاي ايران در آينده اي نزديك بتوانيم دانشجويان گزينش شده و خوب عراقي را براي ادامه تحصيل به ايران بفرستيم.


١٢:٥٧ - 1394/05/13    /    شماره : ١٢٢٦٤١    /    تعداد نمایش : ٧٤٩