اخبار > فراخوان پذیرش دانشجوی دوره MD – PhD در دانشگاه علوم پزشکی مشهد


  چاپ        ارسال به دوست

فراخوان پذیرش دانشجوی دوره MD – PhD در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

در اجرای آیین نامه آموزشی دوره MD – PhD مصوب چهل و دومین جلسه شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی، دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای پنجمین دوره از بین واجدین شرایط اقدام به پذیرش دانشجو می نماید.

 

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی واجدین شرایط از بین دانشجویان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد که مقطع کارآموزی را گذرانده اند و دارای شرایط لازم باشند انتخاب خواهند شد.

 

کسب معدل بالاتر از 16 در مقطع علوم پایه، با حداقل 80% از نمره میانگین نمرات 5درصد اول دانشگاه در آزمون جامع علوم پایه، کسب معدل بالاتر از 16 در مقاطع پاتوفیزیولوژی و کارآموزی با کسب حداقل 80% از نمره میانگین نمرات 5 درصد اول دانشگاه در آزمون جامع پیش کارورزی، کسب معدل کل بالاتر از ۱۵ در مقاطع علوم پایه، پاتوفیزیولوژی و کارآموزی،نداشتن مشکلات آموزشی اعم از مردودی در دروس و مشروطی و ارائه درخواست دانشجو واجد شرایط برای ورود به دوره از جمله شرایط پذیرش در این دوره اعلام شده است.

 

می بایست مطابق با تقویم آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، تا شروع دوره (مهر ماه ۹۶) کارورزی حداقل چهاربخش ماژور (داخلی، جراحی، کودکان و زنان و زایمان) را گذرانده باشند.

 

انفورماتیک پزشکی ،فیزیک پزشکی ،باکتری شناسی پزشکی ،علوم تغذیه ،پزشکی مولکولی ،زیست فناوری پزشکی،علوم تشریحی،ایمنی شناسی پزشکی،فارماکولوژی ،فیزیولوژی،ژنتیک پزشکی و بیوشیمی بالینی از جمله رشته هایی است که پذیرش دانشجوی دوره MD-PhD را برای هر رشته یک نفر دارند.

 

مهلت نام نویسی از روز شنبه چهارم شهریور آغاز و تا نهم ادامه خواهد داشت. متقاضیان می توانند برای نام نویسی به  اداره آموزش (واحد پزشکی عمومی) دانشکده پزشکی واقع در میدان آزادی پردیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد مراجعه کنند.

 

بر اساس این اطلاعیه، داوطلبین واجد شرایط به مرحله مصاحبه علمی- تخصصی معرفی می گردند. ملاک پذیرش نهایی براساس 80% معدل کل و 20% نمره مصاحبه بوده و اولویت با رتبه های برتر خواهد بود.

 

خبر: معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد


١٠:١٤ - 1396/06/29    /    شماره : ١٤١٣٦٣    /    تعداد نمایش : ١٠٩٧