اخبار > کارگروه بین‎المللی‌سازی آموزش پزشکی کلان منطقه 9 آمایشی در گناباد برگزار شد


  چاپ        ارسال به دوست

کارگروه بین‎المللی‌سازی آموزش پزشکی کلان منطقه 9 آمایشی در گناباد برگزار شد

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

کارگروه بینالمللی‌سازی آموزش پزشکی کلان منطقه 9 آمایشی در پردیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد برگزار شد.

دوازدهمین جلسه کارگروه بین‌المللی‌سازی آموزش علوم پزشکی کلان منطقه 9 آمایشی با حضور مسئولین بین‌المللی‌سازی 9 دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی این کلان منطقه در سالن ابن‌سینا پردیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد برگزار شد.


دکتر اسماعیلی معاون آموزشی دانشگاه در مراسم افتتاحیه این کارگروه، تشکیل جلسات مشترک دانشگاه‌ها و دانشکده‌های کلان منطقه در جهت عملیاتی شدن بسته‌های تحول و نوآوری آموزش پزشکی و همچنین احصاء مأموریت‌های ویژه کلان منطقه 9 را فرصت مغتنمی جهت اشتراک تجارب بین دانشگاه‌ها و هم‌افزایی بین فعالیت‌های دانشگاه‌ها دانست.


در ادامه این کارگروه، دکتر محمد اعتضاد رضوی رئیس مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز که به دعوت معاونت آموزشی دانشگاه در جلسه حضور داشت، بر استفاده از ظرفیت همه دانشگاه‌های کلان منطقه در رسیدن به اهداف نظام سلامت، تدوین ساز‌ و کارهای اعتباربخشی بین‌المللی و تعیین وظایف هر یک از دانشگاه‌ها متناسب با آن تأکید کرد. 


دکتر ابوالفضل خواجوی‌راد، دبیر گارگروه بین‌المللی‌سازی آموزش علوم پزشکی منطقه 9 آمایشی نیز با قدردانی از فعالیت‌‍‌ها و هماهنگی‌های تمامی دانشگاه‌ها و دانشکده‌های کلان منطقه در راستای بین‌المللی‌سازی آموزش علوم پزشکی کشور به طرح موضوعات مشترک دانشگاه‌ها در جلسه مذکور پرداخت و مصوبات مربوط به آن نیز تعیین گردید.

دکتر مصطفی امیری، مسئول کارگروه بین‌المللی‌سازی آموزش پزشکی دانشگاه در این جلسه گزارشی از اهم فعالیت‌های دانشگاه در حوزه بین‌المللی‌سازی را ارائه کرد.

وی، بررسی درخواست‌های دانشجویان خارجی جهت تحصیل در دانشگاه از طریق Application form موجود بر روی سایت دانشگاه، برگزاری کارگاه‌ها در جهت افزایش توانمندسازی اساتید در حوزه بین‌المللی‌سازی و برگزاری جلسات کلاس‌های آموزشی و سمینارهای بین‌المللی به صورت از راه دور و با استفاده از خدمات اساتید ایرانی خارج از کشور را از مهمترین فعالیت‌های بین‌المللی‌سازی آموزش علوم پزشکی دانشگاه در ماه‌های اخیر عنوان کرد.

یادآور می‌شود، در پایان این جلسه، شرکت‌کنندگان در این کارگروه، بازدیدی از پردیس دانشگاه و مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی علامه بهلول گنابادی داشتند که دکتر اعتضاد رضوی در پایان این بازدیدها، پیشرفت زیرساخت‌های آموزشی و درمانی دانشگاه در سال‌های اخیر را هدفمند و کم‌نظیر دانست.


١٨:١٣ - 1396/06/28    /    شماره : ١٤١٣٥٦    /    تعداد نمایش : ٧٤٠