اخبار > دکتر لاریجانی: پیروی از مشی اساتید پیشکسوت یکی از زمینه های ارتقای آموزش علوم پزشکی کشور است


  چاپ        ارسال به دوست

دکتر لاریجانی: پیروی از مشی اساتید پیشکسوت یکی از زمینه های ارتقای آموزش علوم پزشکی کشور است

معاون آموزشی وزارت بهداشت در مراسم نکوداشت دکتر مسلم بهادری این استاد پیشکسوت را از افتخارات نظام سلامت کشور خواند و گفت: این اساتید الگوی بسیار ارزشمندی برای همکاران جوان تر هستند و لازم است از وجودشان بهره مند گردند.

دکتر باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت در مراسم نکوداشت دکتر مسلم بهادری که در روز چهارشنبه 18 اسفندماه 1394 برگزار شد ایشان را یکی از شخصیت های ارزشمند و تاثیرگذار نظام سلامت کشور برشمرد و گفت: دانشگاه علوم پزشکی تهران باید به خود ببالد که بیش از نیم قرن چنین شخصیت برجسته علمی را در خود جای داده است.

دکتر لاریجانی با بیان برخی اقدامات برجسته دکتر مسلم بهادری در حوزه علوم پزشکی گفت: بی شک انجام چنین خدمات برجسته ای نشان دهنده علاقمندی ایشان به دانشگاه و تعهدشان به کشور است.

معاون آموزش وزارت بهداشت گفت: علی رغم فراز و نشیب هایی که طی دوران خدمت این دانشمند برجسته در نظام سلامت کشور رخ داد، ایشان توسعه علم و خدمت به مردم کشور را فراموش نکردند و تلاش های ارزشمندی در این زمینه داشته اند.

دکتر لاریجانی تربیت شاگردانی خوب و اثرگذار در نظام سلامت را از دیگر اقدامات برجسته دکتر مسلم بهادری ذکر کرد و افزود: ایشان از هیچ تلاشی برای تعلیم علم و اخلاق به دانشجویانشان فروگذار ننمودند و همواره همراه و همدل با دانشجویانشان بوده اند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت از فعالیت های پژوهشی دکتر بهادری سخن گفت و اضافه کرد: ایشان جزء اولین محققین ایرانی بودند که عضو هیأت تحریریه مجلات بین المللی شدند و فعالیت های علمی ایشان همچنان در سن 90 سالگی نیز ادامه دارد.

دکتر لاریجانی از خدمات تاثیرگذار دکتر بهادری در مناصب مختلف مدیریتی نظام سلامت کشور سخن گفت و خاطرنشان کرد: نگاه فراتر از تمایلات زمانه ایشان به مسائل مدیریتی نظام سلامت از ویژگی های برجسته ای است که موجب شده در هر سمت مدیریتی که قرار گرفته اند منشاء اثرات برجسته ای در آن مجموعه باشند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با بیان اینکه لازم است اساتید جوان تر، چهره های برجسته ای مانند استاد بهادری را در حوزه های علمی و اخلاقی الگوی خود قرار دهند،  تعهد به کشور و نظام سلامت را یکی از  درس های مهمی برشمرد که می توان از این اساتید برجسته آموخت.


١٢:٣٤ - 1394/12/24    /    شماره : ١٣٠١١٧    /    تعداد نمایش : ١٠٥٠