اخبار > کارگاه توجیهی راهبری سامانه آتنا برگزار شد


  چاپ        ارسال به دوست

کارگاه توجیهی راهبری سامانه آتنا برگزار شد

در راستای آغاز طرح ارزیابی تحول و نوآوری آموزش (آتنا)، کارگاهی به منظور ارائه کلیات این طرح به نمایندگان دانشگاههای علوم پزشکی کشور و پاسخگویی به سوالات مربوطه در این راستا برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی کارگاه توجیهی راهبری سامانه ارزیابی برنامه تحول و نوآوری آموزش علوم پزشکی (آتنا) روز چهارشنبه 19 اسفند ماه با حضور نمایندگان و کارشناسان دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور برگزار گردید. دکتر اکبری قائم مقام معاون آموزشی در سخنانی ضمن اشاره به ضرورت و اهمیت پایش برنامه های تحولی در دانشگاهها، از رتبه بندی دانشگاههای علوم پزشکی بر اساس فعالیتهای آنها حول برنامه تحول خبر داد و گفت در سال آینده یکی از محورهای رتبه بندی دانشگاهها، توجه و اقدامات آنها در راستای تحقق اهداف برنامه تحول خواهد بود.

در ادامه این نشست، دکتر پورعباسی دبیر کمیته تحقیق و توسعه معاونت آموزشی تأکید کرد که برنامه تحول  و نوآوری در آموزش علوم پزشکی از معدود برنامه هایی است که تقریباً همزمان با روند تدوین و از آغاز اجرا، مسیر پایش و رصد آن هم طراحی و به موازات اجرا می شود. دکتر پورعباسی اظهار داشت با راه اندازی سامانه آتنا، همه دانشگاهها اطلاعات اولیه خود را وارد این سامانه خواهند کرد و در سایر برنامه ها از جمله طرح راد، از همین اطلاعات استفاده خواهد شد.

همچنین مهندس حلاوتی از کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی کرمان و از اعضای تیم طراحی سامانه آتنا، به توضیحاتی در خصوص نحوه راهبری سامانه پرداخت و شرکت کنندگان نیز مسایل و مشکلات خود را درارتباط با این سامانه مطرح کردند.

گفتنی است سامانه آتنا، به منظور رصد و ارزیابی برنامه های تحول در دانشگاهها با همکاری دانشگاه علوم پزشکی کرمان طراحی شده و در حال اجراست.


١٠:٤٠ - 1394/12/22    /    شماره : ١٣٠٠٥٩    /    تعداد نمایش : ٣٤٢٠