اخبار > بین المللی سازی آموزش علوم پزشکی راهکاری برای اشاعه فرهنگ اسلامی ـ ایرانی در جهان


  چاپ        ارسال به دوست

بین المللی سازی آموزش علوم پزشکی راهکاری برای اشاعه فرهنگ اسلامی ـ ایرانی در جهان

قائم مقام معاون آموزشی وزارت بهداشت بر ظرفیت های بومی کشور برای کسب مرجعیت علمی در برخی حوزه ها در سطح منطقه و جهان تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی دکتر حمید اکبری قائم مقام معاون آموزشی وزارت بهداشت در نشست تخصصی اساتید گروههای معارف اسلامی که در روز پنجشنبه 20 اسفند ماه 1394 برگزار شد بر ضرورت همکاری و همفکری تمامی اساتید دانشگاههای علوم پزشکی جهت دستیابی به مرجعیت علمی تاکید نمود.

دکتر اکبری که در جمع اساتید گروههای معارف اسلامی دانشگاههای علوم پزشکی مستقر در کلان منطقه 9 آمایشی کشور که در محل بنیاد پژوهشهای آستان قدس رضوی در شهر مشهد مقدس سخن میگفت افزود: برنامه های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی به منظور توسعه پاسخگویی در آموزش علوم پزشکی و دستیابی به مرجعیت علمی در این حوزه تدوین گردیده است.

قائم مقام معاون آموزشی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفیتهای موجود در کشور رسیدن به مرجعیت علمی در برخی از حوزه ها دور از دسترس نبوده و این امر با همکاری همه اساتید دانشگاهها میسر خواهد بود.

دکتر اکبری گفت: دستیابی به مرجعیت علمی جز با حضور در عرصه های بین المللی میسر نخواهد شد و به همین منظور توسعه بین المللی آموزش علوم پزشکی کشور یکی از محورهای مهمی است که در برنامه های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی مورد تاکید قرار گرفته است.

قائم مقام معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به فرهنگ غنی اسلامی ـ ایرانی کشور گفت: توسعه بین المللی آموزش علوم پزشکی یکی از رویکردهایی است که باید برای گسترش فرهنگ غنی اسلامی و آموزه های دینی و هم چنین فرهنگ پربار و اصیل ایرانی و زبان فارسی در پیش گرفته شود.

دکتر اکبری اظهار داشت: غالبا رشته های علوم پزشکی برای تحصیل دانشجویان خارجی در کشور از جذابیت بالایی برخوردار هستند و به منظور معرفی ظرفیت های کشور در حوزه علوم پزشکی سامانه Education Iran راه اندازی شده و دانشگاهها اطلاعات خود را به زبان انگلیسی در این سامانه درج می نمایند.   

قائم مقام معاون آموزشی وزارت بهداشت اظهار داشت: با برنامه هایی که در حوزه گسترش بین المللی آموزش علوم پزشکی در پیش گرفته شده است در آینده ای نه چندان دور از طریق افزایش حضور دانشجویان سایر کشورها برای تحصیل در جمهوری اسلامی ایران امکان انتقال دانش بومی و فرهنگ غنی کشور در سطح بین الملل بیش از پیش فراهم خواهد شد.

 


١٧:٢٢ - 1394/12/20    /    شماره : ١٣٠٠٣٦    /    تعداد نمایش : ١٠٨٢