اخبار > دکتر لاریجانی: اعتباربخشی موسسات آموزشی راهکاری برای تضمین کیفیت آموزش علوم پزشکی است/تا پایان خرداد ماه کلیه موسسات آموزشی مرتبط با سلامت اعتباربخشی می شوند


  چاپ        ارسال به دوست

دکتر لاریجانی: اعتباربخشی موسسات آموزشی راهکاری برای تضمین کیفیت آموزش علوم پزشکی است/تا پایان خرداد ماه کلیه موسسات آموزشی مرتبط با سلامت اعتباربخشی می شوند

معاون آموزشی وزارت بهداشت در جمع کارشناسان و مدیران مسئول اعتباربخشی دانشگاههای علوم پزشکی کشور، اعتباربخشی موسسات آموزشی را ابزاری برای رصد نقاط قوت و چالش ها و برنامه ریزی برای حرکت در مسیر ارتقای آموزش علوم پزشکی کشور برشمرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی دکتر باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت در کارگاه توجیهی استانداردهای اعتباربخشی موسسات آموزش عالی علوم پزشکی که در روز دوشنبه 17 اسفند 1394 در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد، گفت: در تدوین سند آمایش سرزمینی آموزش عالی سلامت علاوه بر ساماندهی گسترش آموزش علوم پزشکی، یکی از نکاتی که مورد توجه قرار گرفته است ارتقای کیفیت در آموزش علوم پزشکی می باشد.

دکتر لاریجانی هدف از اعتباربخشی را تضمین کیفیت در موسسات آموزش عالی علوم پزشکی برشمرد و اظهار داشت: یکی از رسالت های مهم حوزه آموزش علوم پزشکی توجه به کیفیت در این حوزه است.

معاون آموزشی وزارت بهداشت بر تمایز اعتباربخشی و رتبه بندی تاکید کرد و افزود: در اعتباربخشی موسسات آموزشی این موسسات رتبه بندی نمی شوند، بلکه هر موسسه با استانداردهای مربوطه مقایسه شده و وضعیت آن تعیین می گردد.

وی گفت: برنامه های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی کمتر از یکسال است که به دانشگاهها ابلاغ شده. قاعدتا ایجاد تحول امری زمان بر است و در شرایط فعلی فرایند اجرای برنامه های تحول و نوآوری در دانشگاههای علوم پزشکی کشور رصد می شود.

دکتر لاریجانی اضافه کرد: حوزه آموزش حوزه ای پرکار است و خود دانشگاه ها باید رصد کنند که آیا در مسیر استاندارد حرکت می کنند یا خیر و با تحلیل نقاط قوت و چالش های خود برای حرکت در مسیر ارتقای کیفیت برنامه ریزی نمایند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت اعتباربخشی را ساز و کاری برای تسهیل کارهای آینده موسسات آموزش عالی سلامت برشمرد و گفت: در صورتی که موسسات به صورت مرتب خود را در قالب استانداردهای اعتباربخشی مورد ارزیابی قرار داده و در مسیر ارتقای کیفیت حرکت نمایند، انجام کارها و واسپاری امور آموزشی به این موسسات در آینده به راحتی صورت خواهد پذیرفت.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه اعتباربخشی موسسات آموزشی علوم پزشکی کشور آغاز شده است اظهار داشت: این اقدام برای اولین بار پس از انقلاب در کشور صورت می گیرد و اقدامی سه جانبه است که در آن دانشگاههای علوم پزشکی با کمک مناطق آمایش و وزارت بهداشت این برنامه را پیگیری می نمایند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: به دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ماموریت داده شده که با هماهنگی وزارت بهداشت اعتباربخشی موسسات آموزشی را اجرا نماید و فاز اول اعتباربخشی موسسات آموزشی با سرعت صورت می پذیرد و تا اوایل سال 1395 اتمام خواهد یافت.

خبر: ز.خیری

 


١٩:٢٥ - 1394/12/18    /    شماره : ١٢٩٩٤٨    /    تعداد نمایش : ٨٦٨