اخبار > برگزاری آزمون ملی پیش کاروزی دانشجویان پزشکی به صورت الکترونیک برای اولین بار در کشور


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری آزمون ملی پیش کاروزی دانشجویان پزشکی به صورت الکترونیک برای اولین بار در کشور

قائم مقام معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: آزمون پیش کاروزی دانشجویان پزشکی برای اولین بار در منطقه 7 آمایشی به صورت الکترونیک  برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی دکتر حمید اکبری قائم مقام معان آموزشی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی با حضور در برخی از دانشگاهای علوم پزشکی و بازدید از حوزه های برگزاری آمون علوم پایه پزشکی دانشجویان رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی و همچنین آزمون پیش کارورزی دانشجویان پزشکی اعلام نمود در حالی که آزمون پیش کارورزی در کل کشور طبق روال معمول در حال انجام است، برای اولین مرتبه این آزمون در منطقه هفتم آمایشی شامل دانشگاههای اصفهان، یزد، کاشان و شهرکرد به صورت الکترونیک نیز برگزار می گردد. وی اظهار داشت معاونت آموزشی وزارت بهداشت در نظر دارد این آزمون را به سرعت به سایر دانشگاهها تعمیم داده و بزودی شاهد برگزاری کلیه آزمونهای علوم پایه و پیش کارورزی به صورت الکترونیک در کلیه دانشگاههای علوم پزشکی باشیم.

دکتر حمید اکبری امکان استفاده از انواع سوالات و خارج شدن آزمون از ارایه سوالات محدود و همچنین برگزاری مکرر این مدل آزمون در سال را از مزایای آزمون الکترونیک برشمرد و اظهار داشت در صورتیکه موفق به تعمیم این آزمون به کلیه دانشگاههای علوم پزشکی کشور بشویم با توجه به امکان تکرار سریع آزمون لذا دانشجویانی که در آزمون مردود میشوند لزومی ندارد تا شش ماه معطل بشوند و میتوانند در فاصل انی کوتاهتری در آزمون بعدی شرکت نمایند.

قائم مقام معاون آموزشی با حضور در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از حوزه برگزاری آزمون پذیرش دوره های فوق تخصصی در رشته های پزشکی نیز بازدید و اظهار داشت معاونت آموزشی وزارت بهداشت در حال هماهنگی با مراکز معتبر بین المللی برای برگزاری آزمونهای استاندارد و شناخته شده بین المللی در کشور می باشد.


٠٩:١٤ - 1394/12/15    /    شماره : ١٢٩٨١٧    /    تعداد نمایش : ١٠٣٣