اخبار > ماموریت معاون آموزشی وزارت بهداشت به شورای آموزش علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی/ ترجمان برنامه های تحول و نوآوری در آموزش علوم پایه


  چاپ        ارسال به دوست

ماموریت معاون آموزشی وزارت بهداشت به شورای آموزش علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی/ ترجمان برنامه های تحول و نوآوری در آموزش علوم پایه

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

معاون آموزشی وزارت بهداشت با حضور در نشست شورای آموزش علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی ماموریت های این شورا در راستای برنامه های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی را تبیین کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی دکتر باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت در دومین نشست شورای آموزش علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی در سال 94 که در روز یکشنبه 9 اسفند ماه برگزار شد به این شورا ماموریت داد

دکتر لاریجانی برنامه های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی را نقشه راه روشنی برای توسعه آموزش علوم پزشکی در حوزه های مختلف قلمداد کرد و افزود: این برنامه ها خط مشی های کلی تحول در آموزش علوم پزشکی کشور را تبیین می کنند و لازم است باتوجه به شرایط خاص علوم پایه پزشکی و ظرفیت های موجود در این حوزه ترجمان برنامه های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی تدوین گردد.

وی ترجمان برنامه های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی در علوم پایه پزشکی را از ماموریت های مهم شورای آموزش علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی برشمرد و اظهار داشت: لازم است کارگروه های تخصصی که در این شورا تشکیل می شود با بررسی دقیق شرایط و نگاهی آینده نگارانه سند تحول و نوآوری در آموزش علوم پایه پزشکی را تدوین نمایند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت توسعه علوم پایه پزشکی را از دیگر ماموریت های شورای آموزش علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی ذکر کرد و گفت:‌ توسعه رشته مقاطع در حوزه علوم پایه پزشکی باید به صورت هدفمند و باتوجه به نیازهای آینده نظام سلامت کشور صورت گیرد.

دکتر لاریجانی گفت: تحول در آموزش علوم پزشکی مستلزم توجه همزمان به آموزش علوم پایه و بالینی است و لازم است نقشه راه روشنی برای پیوند علوم پایه و بالینی در آموزش علوم پزشکی کشور توسط شورای آموزش علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی ترسیم گردد.

وی از اهمیت توسعه شرکت های دانش بنیان در علوم پزشکی و علوم پایه سخن گفت و اذعان داشت حوزه معاونت آموزشی وزارت بهداشت در راستای دستیابی به اهداف برنامه های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی از این شرکت ها حمایت خواهد کرد و لازم است درخصوص چگونگی این امر برنامه ریزی لازم صورت پذیرد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت بر اهمیت توسعه بین المللی آموزش علوم پایه پزشکی تاکید کرد و گفت: لازم است مدلی روشن برای ورود کشور به عرصه های بین المللی در این زمینه طراحی گردد.

دکتر لاریجانی ابراز امیدواری کرد با انجام ماموریت های محوله به شورای آموزش علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی در آینده ای نزدیک شاهد جهشی چشمگیر در آموزش علوم پایه پزشکی کشور باشیم.

خبر: ز.خیری


٠٩:٢٨ - 1394/12/10    /    شماره : ١٢٩٦٩٨    /    تعداد نمایش : ٢٥٤٣