اخبار > تحول در آموزش علوم پزشکی مستلزم همفکری دست اندرکاران این حوزه است


  چاپ        ارسال به دوست

تحول در آموزش علوم پزشکی مستلزم همفکری دست اندرکاران این حوزه است

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

سرپرست دبیرخانه کلان منطقه شش آمایشی از همکاری خوب مسئولین دانشگاههای این منطقه در پیشبرد ماموریت های آموزشی واسپاری شده خبر داد.

دکتر علیرضا بیگلری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان و سرپرست دبیرخانه کلان منطقه شش آمایشی در نشست این کلان منطقه که در روز سه شنبه 4 اسفند 1394 در دانشگاه علوم پزشکی قم برگزار شد گفت: این اولین جلسه همفکری روسای دانشگاههای علوم پزشکی منطقه است و جای خرسندی است که در جوار بارگاه ملکوتی کریمه اهل بیت برگزار می شود. امیدواریم آغاز خوبی برای حرکتی در آموزش علوم پزشکی باشد و برکات آن عاید مردم عزیز کشورمان گردد.

دکتر بیگلری گفت: نشست های اینچنینی زمینه ساز همفکری و هماهنگی هرچه بیشتر در بین دانشگاههای منطقه خواهد شد. وی گفت: تحول در آموزش علوم پزشکی جزء ضروریات نظام سلامت کشور است و برای این امر لازم است تا دست اندرکاران آموزش علوم پزشکی با یکدیگر همفکری داشته باشند.

سرپرست دبیرخانه کلان منطقه شش آمایشی گفت: مشکلات بیشماری در نظام سلامت وجود دارد که بعضا از طریق اصلاح نظام آموزش قابل حل هستند و لازم است با شناخت این مشکلات در جهت آن گام برداریم.

دکتر بیگلری گفت: ماموریت هایی از سوی حوزه آموزش وزارت بهداشت به منطقه 6 آمایشی سپرده شده که اجرای آن می تواند تاثیر عمیقی در نظام سلامت کشور داشته باشد.

وی یکی از این ماموریت ها را توسعه رشته های بین رشته ای برشمرد و گفت: توسعه این رشته ها از ملزومات دستیابی به مرجعیت علمی و رسیدن به مجامع علمی دنیاست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان از توسعه علوم مرتبط با تعیین کننده های اجتماعی سلامت به عنوان یکی دیگر از ماموریت های ویژه این منطقه و اثرات آن بر نظام سلامت یاد کرد و بیان کرد: اگر همفکری درخصوص این ماموریت ها به صورت مثبت در سطح کشور ادامه داشته باشد آثار مثبتی را برای سلامت کشور خواهد داشت.

دکتر بیگلری با بیان اینکه مناطق آمایشی کشور در آموزش علوم پزشکی راه اندازی شده و لازم است کلیه حوزه های وزارت بهداشت این منطقه بندی را در انجام امور رعایت کنند، گفت: از زمان تشکیل دبیرخانه کلان منطقه 6 آمایشی همکاری خوبی در بین مسئولین دانشگاههای منطقه شکل گرفته  و امیدواریم با همفکری یکدیگر به خوبی در راستای اجرای ماموریت ها حرکت کنیم.

خبر: ز.خیری


١٢:١٤ - 1394/12/05    /    شماره : ١٢٩٥٩١    /    تعداد نمایش : ٨٠١