اخبار > دکتر لاریجانی: تحول در آموزش علوم پزشکی باید از محیط و بطن دانشگاههای علوم پزشکی کشور آغاز شود


  چاپ        ارسال به دوست

دکتر لاریجانی: تحول در آموزش علوم پزشکی باید از محیط و بطن دانشگاههای علوم پزشکی کشور آغاز شود

معاون آموزشی وزارت بهداشت در جمع مسئولین دانشگاههای علوم پزشکی مستقر در کلان منطقه آمایشی 6 کشور گفت: دانشگاه های علوم پزشکی کشور باید باتوجه به برنامه های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی و ظرفیت های موجود در خود دانشگاه نقاط تمرکزی را مشخص کنند و تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی را از همین نقاط آغاز نمایند.

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی دکتر باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت در نشست دبیرخانه منطقه آمایشی 6 کشور که در روز سه شنبه 4 اسفند 1394 در دانشگاه علوم پزشکی قم برگزار شد همکاری فعالانه مسئولین آموزش علوم پزشکی در اجرای برنامه های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی را نشان دهنده علاقمندی این مسئولین و به ارتقای آموزش علوم پزشکی کشور برشمرد و افزود: دست اندرکاران آموزش در سطوح مختلف نظام سلامت باید از تجربیات یکدیگر در مباحث مربوطه بهره برداری نمایند.

دکتر لاریجانی اظهار داشت: فلسفه ماموریت گرایی در آموزش علوم پزشکی این است که دانشگاههای علوم پزشکی در تحول و نوآوری آموزش علوم پزشکی می توانند اثرگذاری بسیار زیادی داشته باشند و اقدامات انجام شده در دانشگاهها می تواند زمینه ساز دستیابی کشور به مرجعیت علمی در آموزش علوم پزشکی باشد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با تاکید بر فرمایشات مقام معظم رهبری درخصوص توسعه ماموریت گرایی در آموزش عالی کشور گفت: این کار در حوزه آموزش علوم پزشکی انجام شده و کار در دبیرخانه های مناطق آمایشی در دست پیگیری است و دانشگاههای علوم پزشکی در این زمینه وظایف خطیری را به عهده دارند.

دکتر لاریجانی اطلاع رسانی و توجیه دست اندرکاران آموزش علوم پزشکی درخصوص بحث تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی را لازمه نهادینه کردن بحث تحول و نوآوری در حوزه آموزش علوم پزشکی کشور برشمرد و از روسای دانشگاههای علوم پزشکی خواست از طرق مختلف و طی جلسات متعدد برنامه های تحول و نوآوری آموزش علوم پزشکی را به اعضای هیأت علمی دانشگاه معرفی نمایند.

وی افزود: مجموعه آموزش علوم پزشکی کشور مجموعه ای وسیع است که اگر برنامه ریزی مناسبی در این حوزه صورت پذیرد می تواند منشاء اثرات چشمگیری در کشور باشند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت به حجم وسیع امور حوزه آموزش در دانشگاههای علوم پزشکی اشاره کرد و گفت: دانشگاهها باید نقاط کلیدی فعالیت های خود برای تحول و نوآوری را مشخص نموده و از طریق تدوین ترجمان بسته های تحول ونوآوری برنامه روشنی برای حرکت به سمت اعتلای آموزش در دانشگاه داشته باشند.

 دکتر لاریجانی گفت: مناطق آمایشی به عنوان شبکه ای از دانشگاههای علوم پزشکی، بسترهای مناسبی برای اجرای برنامه های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی هستند و به عنوان  بازوهای اجرایی وزارت بهداشت می توانند ماموریت های واسپاری شده را از طریق تعامل مناسب دانشگاههای مستقر در منطقه به طور مناسب پیگیری نموده و زمینه های اجرایی فعالیت گروه های مرتبط با وزارت بهداشت مثل بوردهای تخصصی و فوق تخصصی را در بستر دانشگاههای علوم پزشکی فراهم  آورند.  

خبر: ز.خیری

 


١٢:٤٦ - 1394/12/04    /    شماره : ١٢٩٥٥٠    /    تعداد نمایش : ٨٥٥