اخبار > برنامه های تحول و نوآوری آموزش علوم پزشکی امیدی تازه در دانشگاههای علوم پزشکی کشور


  چاپ        ارسال به دوست

برنامه های تحول و نوآوری آموزش علوم پزشکی امیدی تازه در دانشگاههای علوم پزشکی کشور

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی لرستان به تشریح برنامه های این دانشگاه در راستای بسته های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی پرداخت.

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی دکتر ابوالفضل عباس زاده معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی لرستان اظهار داشت: تبیین برنامه های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی موجب شده دست اندرکاران آموزش علوم پزشکی در دانشگاههای علوم پزشکی کشور به این باور برسند که می توانند تاثیر بیشتری در سرنوشت آموزش علوم پزشکی کشور داشته باشند و در این خصوص برنامه ریزی نمایند.

معاون آموزشی دانشگاه لرستان گفت: برای نهادینه کردن این برنامه ها در سطح کشور تاکنون جلسات مختلفی برگزار شده است و امیدوارم در آینده ای نزدیک شاهد تغییرات مثبتی در نظام آموزشی دانشگاه های علوم پزشکی باشیم.

دکتر عباس زاده اظهار داشت: اجرای برنامه های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی تاکنون در سطح کشور خوب پیش رفته و باتوجه به گستردگی این برنامه ها و تعداد زیاد دانشگاههای درگیر در این برنامه لازم است از طریق ارتباطات بیشتر و استفاده مناطق از تجربیات یکدیگر در سال آینده روند اجرایی سازی برنامه ها تسریع گردد.

وی پیشرفت اجرای برنامه های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی در کلان منطقه 4 را خوب ارزیابی کرد و افزود: همکاری و ارتباط مناسب مسئولین دانشگاهها و دانشکده های این منطقه و تقسیم کار مناسب از مواردی است که به عنوان نقطه قوت در عملکرد منطقه محسوب می شود.

معاون آموزشی دانشگاه لرستان با اشاره به وجود روحیه کار گروهی در بین اعضای دبیرخانه منطقه آمایشی 4 گفت: البته تفاوت های کاری و فرهنگی نیز در بین دانشگاهها و دانشکده های مستقر در مناطق وجود دارد که از طریق تعامل بیشتر و ارتباط مناسب می توان از این امر به عنوان فرصتی برای پیشبرد اهداف و ماموریت های واگذار شده استفاده کرد.

دکتر عباس زاده توسعه آموزش مجازی را یکی از برنامه های دانشگاه علوم پزشکی لرستان برشمرد و گفت: پیگیری های جدی برای پیشبرد این برنامه در دانشگاه صورت گرفته است. وی افزود: اعتباربخشی مراکز آموزشی درمانی دانشگاه آغاز شده و شورای اخلاق پزشکی دانشگاه نیز تشکیل شده است.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی لرستان پیگیری جدی جهت جذب دانشجوی خارجی و برنامه ریزی جهت توانمندسازی اعضای هیأت علمی دانشگاه در راستای توسعه بین المللی آموزش علوم پزشکی را از دیگر برنامه های در دست اقدام دانشگاه علوم پزشکی لرستان ذکر کرد و گفت: امیدواریم به برنامه ریزی هایی که صورت گرفته هرچه زودتر دانشگاههای علوم پزشکی کشور به سمت دانشگاههای هزاره سوم حرکت نمایند.

خبر:‌ز.خیری


١٠:٤١ - 1394/12/03    /    شماره : ١٢٩٥٠٤    /    تعداد نمایش : ٧٤٦