اخبار > تشکیل معاونت بین الملل گامی مهم درتوسعه بین المللی سازی وارتقاء جذب دانشجویان خارجی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد


  چاپ        ارسال به دوست

تشکیل معاونت بین الملل گامی مهم درتوسعه بین المللی سازی وارتقاء جذب دانشجویان خارجی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

دومین جلسه توسعه بین المللی سازی و ارتقاء جذب متقاضیان غیر ایرانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد  با حضور معاونین آموزشی وپژوهشی و روسا ومعاونین آموزشی ورابطین بین الملل دانشکده های این دانشگاه به منظور بررسی راه کارها و فعالیت های انجام شده دراین خصوص برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد؛ دکتر دارابی معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد دراین جلسه با تبریک  فرارسیدن ایام الله دهه فجر، یاد و خاطره امام راحل  وشهدا و جانبازانی که در راه استقرار و دوام نظام مقدس جمهوری اسلامی جان شیرین شان را فدا کردند ،گرامی داشت .

ایشان با اشاره به تلاش های  دانشگاه علوم پزشکی مشهد در راه  جذب دانشجویان خارجی و بین المللی سازی گفت : دراین دوره عزم خود را جزم کرده ایم تا با یاری خداوند متعال بتوانیم با یک روند هدفمند و قانونمند در راه توسعه بین المللی سازی و جذب دانشجویان خارجی گام برداریم . که در این راستا وبا پیگیری های انجام شده از وزارت  متبوع  ؛در اردیبهشت ماه 94 سند آمایش سرزمینی مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی جهت اجرا ابلاغ گردید  که دراین سند و در مسیر سطح بندی خدمات آموزشی دانشگاه هایی  با ماموریت بین المللی در مناطق آمایشی تعریف  شده است ،تا دانشگاه های منتخب تلاش کنند خودشان را به سطوحی که اعتبار بخشی بین المللی را بدنبال داشته باشد ارتقاء دهند و بتوانند دانشجویان خارجی را جذب نمایند .

دکتر دارابی افزود  : دانشگاه علوم پزشکی مشهد درکلان منطقه 9 آمایش سرزمینی  یکی از دانشگاه هایی بودکه موفق شد با تلاش بسیار مجوز جذب متقاضیان غیر ایرانی را اخذ کند ،که طبق این مجوز مقرر شد در همه رشته های موجود و مصوب دانشگاه  30 % دانشجویان را از متقاضیان خارجی پذیرش کنیم .وبه جهت ارایه واطلاع رسانی این قابلیت نشان   دانشگاه علوم پزشکی مشهد -که بعد از دانشگاه تهران بیشترین رشته ها را جهت پذیرش دانشجویان خارجی اعلام کرده است -درسایت    EDUCATION IRAN درج و ثبت شد .

همچنین در طرح تحول نظام آموزش یکی از ماموریت های مشترک همه  مناطق آمایشی، بسته بین المللی سازی دانشگاه ها است  که ما هم در این راه با جدیت و علاقه تلاش کرده ایم با برنامه ریزی مناسب و ایجاد کارگروه مرتبط و اخذ نظرات و راهکارهای مسئولین دانشکده ها و کارشناسان موفقیت های خوبی را کسب نماییم .

دکتر دارابی با اشاره به درنظر گرفتن مشوق های لازم دراین طرح گفت : بسته های تشویقی جهت اساتیدی که در توسعه بین المللی سازی و ارتقاء جذب دانشجویان خارجی  همکاری و فعالیت می کنند در هیات ممیزه به تصویب رسیده است که این امر می تواند زمینه ای برای جلب همکاری سایر اعضاء هیات علمی فراهم آورد  .

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد درپایان سخنانش تاکید کرد :  اگر بنا باشد در مسیر جذب دانشجویان غیر ایرانی و بین المللی سازی گام های موثری برداریم شایسته است همه بدنه دانشگاه به این مسیر ورود پیدا کنند و با تشکیل معاونت بین الملل، دانشگاه علوم پزشکی مشهد اعتبار بین المللی خود را بدست آورده و از اقصی نقاط دنیا دانشجو جذب نماید.

در این جلسه دکتر خواجوی راد مدیرتحصیلات تکمیلی دانشگاه هدف برگزاری این جلسه را هموارتر کردن مسیر های بین المللی سازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد. وی با اشاره به بحث استفاده از مدل های موفق در طرح بین المللی سازی و جذب دانشجویان خارجی ؛ دانشگاه علوم پزشکی تهران و شیراز را ازمدل های موفق اجرای این طرح برشمرد که جایگاه معاونت بین الملل را ایجاد کرده اند.ایشان همچنین از برگزاری جلساتی با دانشگاه فردوسی مشهد در سطح معاونین آموزشی و کارشناسان آموزشی جهت استفاده از تجربیات ایشان واتخاذ راهکار مناسب درمسیراجرای طرح بین المللی سازی خبر داد.

گفتنی است دراین برنامه ضمن تقدیر از رابطان بین الملل دانشکده ها که درجهت پیاده سازی این طرح فعالیت داشته اند،روسا ،معاونین آموزشی و کارشناسان دانشکده ها سوالات و نظرات و پیشنهادات خود را طرح کردند وفعالیت های انجام شده واحدهای مربوطه مورد بررسی قرارگرفت.


١٦:١٠ - 1394/11/26    /    شماره : ١٢٩٢٩٥    /    تعداد نمایش : ٩٣٢