اخبار > بسته های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی در دانشگاه های شمال کشور چگونه اجرا می شوند؟


  چاپ        ارسال به دوست

بسته های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی در دانشگاه های شمال کشور چگونه اجرا می شوند؟

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مازندران به عنوان نماینده کلان منطقه یک آمایش در چهارمین اجلاس معاونین آموزشی دانشگاه های علوم پزشکی کشور، گزارشی از عملکرد فعالیت های دبیرخانه این کلان منطقه ارائه کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی؛‌ دکتر محمد صادق رضایی، معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مازندران به عنوان نماینده کلان منطقه یک آمایش در چهارمین اجلاس معاونین آموزشی دانشگاه های علوم پزشکی کشور روز پنجشنبه 15 بهمن ماه 1394 گزارشی از عملکرد فعالیت های دبیرخانه این کلان منطقه آمایشی ارائه کرد وگفت: شش دانشگاه علوم پزشکی کشور شامل دانشگاه های علوم پزشکی مازنداران،‌گلستان، بابل، سمنان،‌ گیلان و شاهرود، کلان منطقه یک آمایش سرزمینی را تشکیل می دهند.

دکتر رضایی با تاکید بر سه ماموریت اصلی کلان منطقه یک اظهار کرد: در آبان ماه سال جاری با انعقاد تفاهم نامه بین معاونت آموزشی وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی مازندران به عنوان نماینده پنج دانشگاه دیگر، سه ماموریت اصلی یعنی توسعه پزشک خانواده،‌ توسعه دانش و مطالعات سرطان و توسعه دانش گیاهان دارویی به عهده این دبیرخانه گذاشته شد.

وی به بیان جزئیات آماری از کلان منطقه یک آمایش پرداخت و گفت: این منطقه با تعداد 1708 عضو هیات علمی،‌ 43 دانشکده، 22941 دانشجوی رشته های علوم پزشکی و 308 رشته در مقاطع مختلف از آذر ماه امسال با تشکیل دبیرخانه در مازنداران کار خود را به طور جدی آغاز کرد.

دکتر رضایی با بیان مرحله به مرحله از تشکیل دبیرخانه تا اقدامات و فعالیت ها، ادامه داد: در مرحله اول طرح ساماندهی را پیش گرفتیم و با راه اندازی دبیرخانه فضای فیزیکی برای استقرار کارشناسان منطقه یک آمایش  در دانشگاه علوم پزشکی مازندران در نظر گرفته شد، برای هر دانشگاه یک دبیرخانه فرعی تشکیل شد که یک کارشناس و یک عضو هیات علمی پیگیر کارهای هر دبیرخانه شدند تا گزارش ها را به طور منظم به دبیرخانه منطقه ارسال کنند.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مازندران تصریح کرد: ابلاغ اعضای دبیرخانه،‌ تعیین مدیر برای هر یک از بسته های تحول و نوآوری،‌ طراحی و به روز رسانی وب سایت از دیگر اقدامات اولیه برای ساماندهی این دبیرخانه بود.

دکتر رضایی در بخش دیگری از سخنان خود به برنامه ریزی های انجام شده برای این دبیرخانه اشاره کرد و افزود: در مرحله بعدی، با استفاده از چک لیست ها ‌اطلاعات و شاخص های ساختاری و فرآیندی دانشگاه های منطقه جمع آوری شد،‌ اطلاعات مربوط به شاخص های تعیین بار مالی بسته های تحول و همچنین اطلاعات اولیه امکانات و تجهیزات در زمینه سرطان گردآوری شد و در تاریخ هفدهم دی ماه نیز آزمون صلاحیت بالینی را برگزار کردیم.

سخنگوی کلان منطقه یک آمایشی کشور با تاکید بر اهمیت آموزش برای معرفی بسته های تحول در سطح دانشگاه ها اظهار کرد: برگزاری اولین شورای سیاست گذاری در آذر ماه به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مازنداران و دومین نشست این شورا در دی ماه به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، برگزاری جلسات و نشست های متعدد برای معرفی بسته های تحول به هیات رییسه و شوراهای آموزشی و پژوهشی دانشگاه ها، اعضای هیات علمی و مدیران از دیگر اقداماتی است که در هر شش دانشگاه این کلان منطقه صورت گرفته است.

تدوین اساسنامه و تایید آن در کلان منطقه یک،‌ تدوین و تصویب برنامه راهبردی این کلان منطقه،  برگزاری دو کارگاه جهت تدوین برنامه راهبردی و عملیاتی از دیگر موارد بود که معاون دانشگاه علوم پزشکی مازندران در گزارش خود به آنها اشاره کرد.

 خبر: ن. دخدار 


٢١:٠٨ - 1394/11/17    /    شماره : ١٢٨٩٤٧    /    تعداد نمایش : ٧٤١