آرشيو اخبار


تفاهم نامه های سند نیروی انسانی در دانشگاهها و دانشکده های منطقه 8 آمایشی منعقد شد
پیرو امضای تفاهم نامه سند برآورد نیروی انسانی مناطق آمایشی و باتوجه به اقدامات قبلی منطقه آمایشی 8 برای برآورد نیروی انسانی مورد نیاز دانشگاهها و دانشکده های این منطقه، با حضور معاون آموزشی وزارت بهداشت و در حاشیه نشست روسا و دبیران کلان مناطق آمایشی که در روز جمعه 24 آبان 1398 در کرمان برگزار شد، تفاهم نامه هایی فی مابین رئیس کلان منطقه آمایشی 8 و روسای دانشگاهها و دانشکده های این کلان منطقه امضا شد.
 ١٧:٥٧ - 1398/08/24 - نظرات : ٠متن کامل >>
تفاهم نامه های برآورد نیروی انسانی مناطق آمایشی کشور منعقد شد
در نشست روسا و دبیران کلان مناطق آمایشی که روز جمعه 24 آبان 98 در کرمان برگزار شد، تفاهم نامه های برآورد نیروی انسانی مناطق آمایشی کشور فی مابین معاون آموزشی وزارت بهداشت و روسای کلان مناطق منعقد شد.
 ١٦:٣١ - 1398/08/24 - نظرات : ٠متن کامل >>
نشست روسا و دبیران کلان مناطق آمایشی برای تدوین سندبرآورد نیروی انسانی مناطق در حال برگزاری است
نشست روسا و دبیران کلان مناطق آمایشی کشور با حضور معاون آموزشی وزارت بهداشت و جمعی از مدیران حوزه معاونت آموزشی وزارت بهداشت در روز جمعه 24 آبان 1398 در دانشگاه علوم پزشکی کرمان برگزار شد. این نشست با هدف نهایی کردن سندبرآورد نیروی انسانی مناطق آمایشی کشور برگزار شد.
 ١١:٣٥ - 1398/08/24 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون آموزشی وزارت بهداشت عنوان کرد؛
ضرورت توسعه آموزش علوم پزشکی متناسب با شرایط کشور
دکتر لاریجانی با تاکید بر لزوم نگاه کلی به حوزه آموزش علوم پزشکی گفت: نگاه ها و توسعه های مقطعی در این حوزه به نفع کشور نیست بلکه لازم است توسعه های این حوزه باید با نگاهی کلی و آینده نگارانه صورت گیرد و شرایط کشور در توسعه های این حوزه مدنظر قرار گیرد. وی افزود: برنامه های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی با این دیدگاه تدوین شده و لازم است دانشگاههای علوم پزشکی ترجمان این برنامه را با توجه به شرایط بومی خود تدوین کنند.
 ١١:٢٥ - 1398/08/24 - نظرات : ٠متن کامل >>
ترویج گفتمان مرجعیت در دانشگاههای علوم پزشکی کشور توسعه آفرین است
معاون آموزشی وزارت بهداشت با بیان اینکه مسیر منطقی برای پاسخگویی به نیازهای جامعه در حوزه آموزش علوم پزشکی در دست پیگیری است، تاکید کرد: برنامه تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی محورهای لازم برای حرکت دانشگاهها در مسیر توسعه را ترسیم کرده است.
 ١٧:٠١ - 1398/08/23 - نظرات : ٠متن کامل >>
سند برآورد نیروی انسانی کلان مناطق آمایشی کشور نهایی می شود
در راستای پیاده سازی سند آمایش سرزمین و اجرای مصوبات بالادستی در قوانین برنامه ششم توسعه و شورایعالی انقلاب فرهنگی و در جهت حرکت به سمت عدالت آموزشی، وزارت بهداشت با هماهنگی بین معاونتهای آموزشی، توسعه، بهداشت و درمان اقدام به تبیین نیروی انسانی مورد نیاز کشور تا 10 سال آینده نموده است که براین اساس سند برآورد نیروی انسانی کلان مناطق آمایشی تدوین و تفاهم نامه آن به امضای معاون آموزشی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و روسای کلان مناطق آمایشی کشور رسید تا وظیفه دانشگاه ها و دانشکده¬های علوم پزشکی کشور در تربیت این نیروها تعیین شود.
 ١١:٣٤ - 1398/08/23 - نظرات : ٠متن کامل >>
سمینار سراسری آموزش پزشکی مبتنی بر توانمندی برگزار شد
برگزاری سمینار آموزش پزشکی مبتنی بر توانمندی به عنوان جزئی از برنامه های کلان معاونت آموزشی وزارت بهداشت در راستای آموزش مبتنی بر توانمندی می باشد که در حاشیه همایش سالانه مدیران مراکز مطالعات، مدیران EDC دانشگاههای علوم پزشکی و دبیران کمیته های توسعه دانشجویی برگزار می شود.
 ١٤:٣٦ - 1398/08/22 - نظرات : ٠متن کامل >>
ضرورت توجه بیشتر به اعتبارات حوزه آموزش علوم پزشکی/ تعداد دانشجویان خارجی 4 برابر شده است
معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به اقداماتی که در زمینه توسعه زیرساخت های آموزش علوم پزشکی و توسعه بین المللی آموزش صورت گرفته گفت: لازم است مسئولان دانشگاهها از زیرساختهای ایجاد شده برای ورود به عرصه های بین المللی استفاده کنند.
 ١٤:٢٥ - 1398/08/22 - نظرات : ٠متن کامل >>
نقشه ی نیروی انسانی مورد نیاز نظام سلامت تدوین شد/ توجه بیشتر مسئولین به نتایج کاری کارشناسان، زمینه ساز دست یابی به توسعه است
در همایش ملی آموزش پزشکی در افق 1444، دکتر علی اکبر حق دوست رئیس مرکز ملی تحقیقات راهبردی آموزش علوم پزشکی به بررسی نیاز سنجی در حوزه ی علوم پزشکی پرداخت.
 ٠٨:٢١ - 1398/08/22 - نظرات : ٠متن کامل >>
سیاست‌های تحولی آموزش پزشکی همسو با بیانیه گام دوم انقلاب هستند/ اقتصاد، حاکمیت و دانش، 3 حیطه ی اصلی مورد توجه در بیانیه‌ی گام دوم انقلاب است
سیاست‌های تحولی آموزش پزشکی همسو با بیانیه گام دوم انقلاب هستند/ اقتصاد، حاکمیت و دانش، 3 حیطه ی اصلی مورد توجه در بیانیه‌ی گام دوم انقلاب است.
 ١٧:٠٤ - 1398/08/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
برنامه ریزی هماهنگ در نهادهای متولی آموزش عالی یکی از راهکارهای توسعه شاخص های نوآوری در کشور است
معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه اسناد بالادستی مانند سند چشم انداز و سیاست های کلان نظام بسترهای توسعه علمی کشور را فراهم کرده و بیانیه گام دوم انقلاب برنامه ای راهبردی برای توسعه کشور در 40 سال آینده است، گفت: لازم است به نحوی برنامه ریزی شود تا در کنار توسعه آموزش عالی در مسیر توسعه شاخص های نوآوری گام برداریم و در این راستا ضروری است تا نهادهای متولی آموزش به صورت هماهنگ عمل کنند. وی همچنین با ذکر نقاط تمرکز بیانیه گام دوم افزود: در برنامه های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی در مسیر درستی برای دستیابی به اهداف بیانیه در حرکت هستیم.
 ١٥:٣٤ - 1398/08/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
فعالیت کمیته نظارت بر فرآیندها و رسیدگی به مطالبات اجتماعی حوزه آموزش پزشکی
معاون آموزشی وزارت بهداشت ضمن تاکید بر اهمیت اعتلای کیفی، ارتقای عدالت اجتماعی، فسادستیزی در تمامی عرصه های کشور و تشکیل کمیته نظارت بر فرآیندها و رسیدگی به مطالبات اجتماعی حوزه آموزش پزشکی، طی نامه ای از دکتر بهروز بنیادی نماینده کاشمر در مجلس شورای اسلامی، دکتر ایروان مسعودی اصل قائم مقام مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، دکتر کریم همتی معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت، دکتر حسین داوودی مشاور وزیر و مدیر کل حوزه وزارتی وزارت بهداشت، دکتر محمد توکلی مشاور وزیر و رئیس مرکز حراست وزارت بهداشت، دكتر امیر احمد اخوان مشاور اجرايي معاونت آموزشي و سرپرست مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت، دکتر سید محمد سعید نوربخش سرپرست بازرسی امور بهداشت و درمان سازمان بازرسی کل کشور و دکتر حمید اکبری مشاور معاون آموزشی وزارت بهداشت دعوت نمود تا به عنوان عضو این کمیته با حوزه معاونت آموزشی وزارت بهداشت همکاری نمایند.
 ١٤:٤٤ - 1398/08/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
توجه به تحول در آموزش علوم پزشکی یکی از ضروریات در کنار حجم بالای کار این حوزه است
معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به حجم بالای کار در حوزه آموزش علوم پزشکی گفت: لازم است مسئولان دانشگاهها ترتیبی اتخاذ کنند تا این حجم امور جاری، موجب غفلت از پیگیری برنامه تحول در آموزش علوم پزشکی نشود.
 ١٣:٤٠ - 1398/08/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
با حکم معاون آموزشی
سرپرست مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت منصوب شد
دکتر باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت طی حکمی دکتر امیراحمد اخوان دانشیار دانشگاه علوم پزشکی تهران و مشاور اجرایی معاونت آموزشی این وزارتخانه را به سمت سرپرست مرکز خدمات آموزشی منصوب کرد.
 ١٣:٣٤ - 1398/08/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
پیام تسلیت معاون آموزشی وزارت بهداشت به مناسبت درگذشت مرحوم دکتر انوشیروان هدایت
پیام تسلیت معاون آموزشی وزارت بهداشت به مناسبت درگذشت مرحوم دکتر انوشیروان هدایت
 ١٣:١٥ - 1398/08/20 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>