اخبار > پیام معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به مناسبت روز پزشک


  چاپ        ارسال به دوست

پیام معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به مناسبت روز پزشک

معاون آموزشی وزارت بهداشت طی پیامی به جامعه پزشکی کشور روز پزشک را به ایشان تبریک گفت. متن این پیام به شرح زیر است:


Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

بسم الله الرحمن الرحیم

سلامت یکی از ارکان مهم جوامع بشری است و پیشرفت و توسعه کشورها در گرو سلامت افراد آن جامعه می باشد. این امر مهم در جوامع مرهون وجود پزشکانی است که زندگی و عمر خود را وقف خدمت به بیماران و التیام آلام افراد جامعه می نمایند.

حرفه پزشکی حرفه ای مقدس است که با سوگند برای کمک به همنوعان و افراد دردمند آغاز می شود و پزشکان شریف کشورمان در طول دوران حرفه ای خود با رعایت اصول اخلاقی و شفقت و مهربانی به این سوگند پایبند بوده و به بهبود سلامت جسمی و روحی بیماران کمک می نمایند.

در این بین و در کنار حرفه طبابت، اساتید گرانقدر حوزه علوم پزشکی به امر خطیر تربیت پزشکان آینده کشور می پردازند؛ که موجب می گردد جایگاه تاثیرگذار این اساتید در حرفه پزشکی تداوم داشته و اندیشه های ایشان توسط شاگردانشان اشاعه و به آیندگان انتقال یابد.

ضمن تبریک روز پزشک به تمامی همکاران محترم که با دلسوزی در ارتقای سلامت مردم عزیزمان تلاش می نمایند، امیدوارم در حوزه آموزش علوم پزشکی کشور و با همکاری تمامی دست­اندرکاران این حوزه، شاهد تربیت پزشکانی با دانش و مهارت و متخلق به اخلاق حرفه­ای و اسلامی برای آینده نظام سلامت کشور باشیم.

 

دكتر باقر لاريجاني

معاون آموزشي و

دبير شوراي آموزش پزشكي و تخصصي١١:٠٥ - 1396/06/01    /    شماره : ١٤٠٨٥٤    /    تعداد نمایش : ٦٤٤